JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Irak oznámil, že v súvislosti s útokom USA podal sťažnosť na pôde OSN

IRAK: Iracké ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že Organizácii spojených národov poslalo dva listy a požiadalo Bezpečnostnú radu OSN, aby odsúdila vraždu Solejmáního.

Irak v nedeľu oznámil, že na pôde Bezpečnostnej rady OSN podal sťažnosť v súvislosti s americkým útokom, pri ktorom prišiel o život iránsky generálmajor Kásem Solejmání a ďalší príslušníci Ľudových mobilizačných síl (PMF) podporovaných Iránom. Informovala o tom agentúra AFP.

Iracké ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že Organizácii spojených národov poslalo dva listy a požiadalo Bezpečnostnú radu OSN, aby odsúdila „vraždu“ Solejmáního.

Ministerstvo americký piatkový útok označilo za „nebezpečné porušenie zvrchovanosti Iraku a podmienok vojenskej prítomnosti USA v tejto krajine“, uvádza agentúra Reuters.

Solejmání bol veliteľom špeciálnych jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd, riadiaci ich zahraničné operácie. Útok, pri ktorom prišiel o život, šokoval islamskú republiku a vyvolal obavy z novej vojny na Blízkom východe. Iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí prisľúbil „krutú odplatu“ a vyhlásil trojdňový štátny smútok.

Chameneího vojenský poradca povedal, že odpoveď islamskej republiky bude mať vojenský charakter, uviedla AFP s odvolaním sa na rozhovor, ktorý poradca poskytol americkej stanici CNN.

Odeslat komentář