JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Iránske nové 3D radary Qadir odhaľujú aj americké tzv. „neviditeľné“ stíhačky F-35 už zo vzdialenosti 1000 km. Spolu so špičkovými protilietadlovými systémami S-400 ktoré im ide Rusko dodať, americké a izraelské stíhačky už nebudú pre Irán žiadnou hrozbou.

Írán

ÍRÁN: K silám protivzdušnej obrany krajiny sa pripojili dva 3D radary Qadir s dlhým dosahom, ktoré navrhli a vyvinuli iránski špecialisti.

Dva radarové systémy „Qadir“ postavené Vzdušnými silami strážcov islamskej revolúcie (SIR) sa pripojili k radarovej sieti protivzdušnej obrany krajiny za prítomnosti veliteľov základne Chatám al-Anbijá a vzdušných síl SIR. Podľa Mashregh News sa obrady pripojenia dvoch radarových systémov diaľkového dosahu k radarovej sieti protivzdušnej obrany RII uskutočnili v utorok 6. októbra v provincii Yazd za prítomnosti generálmajora Seyyeda Abdolrahima Moussavi, veliteľa leteckej základne Khatam al-Anbiya, a brigádneho generála Amir Ali Hajizadeh, veliteľa vzdušných síl SIR.

3D radar „Qadir“ bol prvýkrát predstavený organizáciou SIR v roku 2013 a doteraz bolo po celej krajine nainštalovaných a uvedených do prevádzky osem takýchto radarových systémov.

Radar „Qadir“ je fázová anténna sústava s veľkou kombináciou vysielačov a prijímačov štvoruholníkového tvaru bez rotácie, alebo mechanického pohybu. Má 360 stupňové pokrytie a dosah približne 1 000 km. Hlavnými vlastnosťami tohto radaru je detekcia rôznych typov tajných lietadiel a schopnosť čeliť s elektronickým bojom. Okrem toho je lacný a vyrobený na domácom trhu a môže pracovať len s tromi ľuďmi.

Iránska islamská republika je sebestačná vo výrobe rôznych typov vyhľadávacích a detekčných radarov a patrí medzi 10 najlepších krajín produkujúcich radary na svete.

Brigádny generál Hajizadeh vyhlásil, že prekrytie radarov leteckých síl SIR s tými, ktoré sa nachádzajú v pozemnej armáde, bol veľkým vojenským úspechom a k tomu dodal: “Ak je na svete 20 krajín vyrábajúcich radary, Irán sa vo svetovom rebríčku rozhodne nachádza v top 10.”

Nízke režijné náklady a malé prostriedky nutné na výstavbu patria k vynikajúcim vlastnostiam dvoch radarov SIR =Qadir= od SIR Aerospace Force. Tieto radary sú schopné nájsť aj =tajné= lietadlá až do vzdialenosti 350 km a v závislosti od nadmorskej výšky cieľa môžu odhaliť a zachytiť ciele až do vzdialenosti viac ako 1 000 km. Tieto dva radary boli uvedené do prevádzky v utorok v provinciách Yazd a Kerman, uviedol.

Hadžizadeh uviedol, že v nasledujúcich troch mesiacoch bude nasledujúci radar spustený v Chabahare a týmto sa počet našich radarov tejto triedy zvýši na osem.

Zdroj: https://www.armadnymagazin.sk/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář