JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ivan David: Demokracie nebo dobře placené podvracení?

EU: Spolehlivě prounijní a všech nápadů z Bruselu se zastávající Euractiv přinesl pěkný článek o tom, jak má vypadat unijní demokracie. Totiž, že každé zemi, která se nehodlá ztotožnit s „evropskými hodnotami“, hrozí trest. Nemá už záležet na mínění, zájmech a volbě lidu členské země. Ta se má poddat „zušlechťování“ neziskovkami, které sice nikdo nevolil, ale za to jsou financovány ze zahraničí. Nesmí se ani pátrat po tom, kým jsou financovány. Co je vám do toho, kdo provádí v cízím zájmu podvratnou činnost ve vaší zemi?

Ve skutečnosti nejde o „evropské hodnoty“, ale „unijní hodnoty“, a ty jsou silně protievropské a zavánějí levicovým extrémismem napojeným na zájmy hyperburžoazie, která tyto pomatence financuje. A my se máme podvolit… Nevěříte? Cituji z Euractivu:

 

„Evropská komise dala v sobotu (20.2.2021) Maďarsku dva měsíce na změnu zákona o financování nevládních organizací, který podle loňského verdiktu Soudního dvora Evropské unie porušuje unijní předpisy.

Maďarsko v roce 2017 zpřísnilo dohled nad organizacemi financovanými ze zahraničí. Ty, jejichž roční příspěvek překročí 7,2 milionu forintů (546.000 Kč), se musejí povinně registrovat a také zveřejňovat podrobnosti o svých dárcích. Dotčené spolky musí rovněž na webových stránkách výslovně uvádět, že jsou „organizacemi podporovanými ze zahraničí“.

Soudní dvůr EU však konstatoval, že se jedná o „diskriminační a neodůvodněné omezení“, které je v rozporu se základními právy včetně ochrany osobních údajů a svobody sdružování.

„Evropský soudní dvůr byl jednoznačný – maďarskou vládou uvalená omezení na financování organizací občanské společnosti nejsou v souladu s právem EU,“ citovala místopředsedkyni Evropské komise Věru Jourovou agentura DPA. Nevládní organizace jsou podle eurokomisařky nepostradatelnou součástí demokracie. „Musíme je podporovat, nikoliv je potlačovat,“ dodala.

Šéfka evropské kanceláře Amnesty International Eve Geddieová řekla, že „ostudné otravování nevládních organizací v Maďarsku pokračuje už příliš dlouho“.

Komise výzvou reaguje na to, že Maďarsko i po několika předchozích výzvách nerespektuje rozsudek Soudního dvora z roku 2020, podle kterého je zákon o nevládních organizacích v rozporu s unijním právem.

Maďarsku bude hrozit pokuta. Komise v uplynulých letech podala na Maďarsko několik žalob, kterým unijní soud vyhověl. Týkaly se zejména azylové a migrační politiky.

Mnoho maďarských nevládních organizací, na které se vládní restrikce vztahují, je odmítá respektovat, protože považují příslušný zákon za protiústavní. Úřady za to doposud žádnou organizaci nepotrestaly.“

 

Autor: Ivan David

Zdroj. http://www.novarepublika.cz

Komentář

  • ppc1500

    21. února 2021

    Temné síly EU dokonale vybrali Jourovou na to, aby odvedla špinavou práci. I s tím si dali práci, aby taková osoba byla ze států V4, čím chtějí ukázat, že tato unie zdaleka není jednotná. Dalším slabým článkem V4 je slovenská vláda s paní presidentkou. Chtějí jí (V4), zlikvidovat zevnitř. Je v tom určitá politická perversita.
    Mimochodem některé rozhodnutí Evropského soudu jsou „po dešti plášť“, protože maďaři velice chytře odbourali vše, proti čemu se útočí: zrušili azylové body na hranicích, tím pádem se zájemci o přistěhování můžou přihlásit a žádat o azyl výhradně na zastupitelských úřadech, čím maďarská vláda zabila hned několik much jednou ranou: nemusí krmit žadatele o azyl, ani se o ně starat a nemůžou na ně útočit z Bruselu, že azylanti jsou drženi v azylových domech neprávem, protože žádné azylové domy neexistují.

Odeslat komentář