JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jediný kdo dokázal vyléčit Koronavirus, je Thajsko!

THAJSKO: Thajsko možná přišlo na způsob, jak v těle zastavit nebezpečný čínský koronavirus. Tamním lékařům se během několika dní povedlo úspěšně vyléčit 71letou nemocnou pacientku.

Čínské seniorce nakažené novým koronavirem se v Thajsku dramaticky zlepšil stav poté, co ji tamní lékaři léčili kombinací antivirotik používaných při léčbě chřipky a infekce HIV. V neděli to oznámilo thajské ministerstvo zdravotnictví, uvedla tisková agentura AFP.

Pacientka měla negativní výsledky testů 48 hodin poté, co jí thajští lékaři nasadili zmíněnou kombinaci antivirových léčivých přípravků. Na tiskovém brífinku ministerstva to uvedl Dr. Kriengsak Attipornwanich.

„Pozitivní laboratorní výsledky se za 48 hodin změnily na negativní,“ řekl Kriengsak. „Pacientka byla zpočátku vyčerpaná, o 12 hodin později už seděla na posteli,“ dodal.

Lékaři zkombinovali antivirotikum Oseltamivir známé pod názvem Tamiflu s léky Lopinavirem a Ritonavirem, tedy s antivirotiky používanými při léčbě HIV. Ministerstvo nyní čeká na výsledky výzkumu, který by tato zjištění dokázal a potvrdil.

Koronavirem, který se od prosince šíří z čínského města Wu-chan, se v Číně a zahraničí nakazilo už více než 17.300 lidí. Nákaza si vyžádala 362 obětí, z toho 361 v Číně a jednu na Filipínách.

Evropa má zatím 25 potvrzených případů onemocnění. Německé úřady potvrdily nákazu u dvou lidí, kteří se v sobotu vrátili z Wu-chanu armádním speciálem. V Německu je tak deset lidí nakažených novým typem koronaviru. Šest případů ohlásila Francie, po dvou Rusko, Itálie a Británie, po jednom pak Finsko, Švédsko a Španělsko.

Odeslat komentář