JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Jemenští povstalci – Hutiové uvedli, že v rámci „rozsáhlé operace“ zahájili útok na cíle přímo v Saúdské Arábii!

JEMEN: Jemenští povstalci z hnutí Ansar Alla (Hutiové) uvedli, že v rámci „rozsáhlé operace“ zahájili útok na cíle v Saúdské Arábii.

Prohlásil to zástupce ozbrojených sil Hutiů na jejich televizním kanálu al-Masira.
„Podrobnosti o rozsáhlé operaci provedené našimi ozbrojenými silami v týlu Saúdské Arábie budou poskytnuty v blízké budoucnosti,“ uvedl zástupce Hutiů.

Arabská koalice vedená Saúdskou Arábií a SAE předtím informovala, že sestřelila drony s výbušninami z Jemenu nad královstvím, které měly zničit civilní cíle. Koalice uvedla, že od včerejšího dne husitští vypálili z jemenské provincie Saad ve směru na saúdské pohraniční provincie Jizan a Najran osm dronů a tři balistické střely, a pokusili vypustit jednu ze střel ve směru Rijádu.

V Jemenu od srpna 2014 pokračuje konfrontace mezi vládními silami a Hutii, kteří se chopili moci v zemi. Od března 2015 arabská koalice vedená Saúdskou Arábií a SAE bojuje s prezidentem Abda Rabbu Mansoura Hadím na straně mezinárodně uznávané vlády.

 
V reakci na neustálé letecké údery na území na severu Jemenu za vlády husitů bombardují povstalci bombardující Saúdské oblasti hraničící s Jemenem, zejména letiště a ropná zařízení.

Začátkem dubna, v reakci na výzvu OSN, koalice oznámila první příměří v Jemenu během válečných let během pandemie koronavirů, ale intenzita nepřátelství se poté snížila jen mírně.

Odeslat komentář