JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Justiční hon na čarodějnice proti Salvinimu může pouze posílit jeho volební šance

ITÁLIE: Justiční hon na čarodějnice proti vůdci Ligy Matteo Salvinimu – místo aby přivodil jeho úpadek, jak levičáci doufají – by ve skutečnosti mohlo být jednou z jejich největších chyb vedoucí ke kolapsu současné vlády, píše komentátor Magyar Hírlap Mariann Öry.

Při volbách v minulých letech se stalo nejsilnější nezávislou stranou Hnutí pěti hvězd, přičemž centro-pravicová aliance, jejíž dominantní stranou je Liga, získala nejvíce hlasů. Politici Pěti hvězd začali jako anti-systémová strana euroskeptiků, kdy vedli kampaně za základní příjem a podobné myšlenky, ale už od té doby existovalo určité podezření na změnu směru, kdy jejich disidentští členové začali s neúspěšným namlouváním u liberální frakce.

Evropský establishment byl naprosto vyvalený z toho, když v roce 2018 do koalice s Hnutím pěti hvězd vstoupila opravdu euroskeptická, dokonce pravicová a proti-imigrační Liga. Ministr vnitra Matteo Salvini se krátce po své inauguraci vydal do uprchlického tábora, aby požádal o zprávu o stavu, pak v neobvyklém kroku pro evropského politika opravdu začal plnit své sliby. Sestavil tvrdý migrační a bezpečnostní balíček a zastavil lodě neziskovek přivážejících migranty na italské pobřeží. Popularita Ligy se během jediného roku zdvojnásobila, zatímco Pěti hvězdám spadla na polovinu.

Tak přišel nevyhnutelný zlom.

Salvini řekl, že už není možné s Hnutím pěti hvězd dále spolupracovat a Liga se z vlády stáhla. Poté pouze Salvini a pravice mohla chtít nové volby a opravdu prezident Sergio Mattarella žádné nevypsal. Samozřejmě, že Italský lid o ně měl také zájem, toho se ale hlava státu nikdy na nic neptala. Takto vznikla vláda Hnutí pěti hvězd s Demokratickou stranou – tj. takovýmto výsměchem demokracii. Žádné volby se nekonaly, ale v parlamentu se stejně zformovala nová většina.

Zbytky iluzí voličstva, že Hnutí pěti hvězd je proti-establishmentovou stranou, se také už skoro vypařily. Začalo být zjevné, že zapadají do řad evropských stran, když začali být nerozlišitelní od sil, na které útočili, kromě toho, že se neoblékali tak nóbl. Realita je taková, že jejich skutečným záměrem je bezpečným způsobem vyvést do kanálu sociální napětí, místo aby se jím opravdu zabývali a přicházeli s řešeními.

Poučení z tohoto kšeftu, který přezírá vůli voličstva, ukazuje, že člověk nikdy nemůže podceňovat, jak daleko je levicově-liberální strana ochotná zajít, aby se udržela u moci. Nikdy nepochybujme, že tito lidé nebudou nikdy váhat Maďarsko poučovat.

Levicově liberální koalice může ustát mnoho kiksů, ale hon na čarodějnice proti Salvinimu slibuje, že bude větší oříšek. Řízení proti němu, které začalo v Catanii na konci minulého týdne, je dost absurdní a podle soudu Salvini ani neporušil žádný zákon, když ministr vnitra odmítl vojenské lodi Gregoretti vezoucí migranty přistát.

Soud s ministrem na druhé straně chce vůdce opozice dostat za každou cenu, proto usilovali o zbavení Salviniho imunity kvůli jeho odmítání dovolit migrantům se v Itálii v roce 2019 vylodit.

Ale ne všechny jejich pokusy byly úspěšné. Pravice bojuje a celou dobu sílí, i když se jim zatím nepodařilo dosáhnout průlomu, po kterém touží: předčasných voleb. Salviniho aliance už vede ve 20 z 25 provinciích, takže posilují, ač ne vždy úžasně, ale určitě neustále.

To show se soudem proti Salvinim by se mohlo stát kýženým bodem zvratu.

Autor: MARIANN ŐRY

Překlad: reformy.cz

Zdroj: https://rmx.news/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář