JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kiskovi reálne hrozí basa, preto ten zálusk na ministerstvo vnútra: aby zahladil svoje zločiny!

SLOVENSKO: Pred voľbami sa v opozícii a médiách diskutuje o postoch, ktoré by jednotliví lídri zaujali v prípade zostavenia vlády. Najväčší záujem je samozrejme o premiérsky post a o stoličku šéfa rezortu vnútra

Podľa poslanca za vládny Smer-SD Erik Tomáša je rozdeľovanie si postov dopredu „hanebné a bez štipky pokory“. Lídri súčasnej opozície pritom potvrdili veľký záujem o ministerstvo vnútra na decembrovej diskusii v denníku SME ako aj v nedávnej debate Denníka N.

„Je to jednoduché. Kiska čelí obvineniu zo zločinu daňového podvodu, keďže jeho firma si neoprávnene započítala náklady na jeho prezidentskú kampaň. Prípad je tak jasný, že už ani veľmi nie je čo dokazovať. Kiska totiž využil inštitút účinnej ľútosti, aby sa vyhol trestu, pričom podmienkou pre takýto postup je priznanie sa k trestnému činu. Navyše Kiska pod tlakom daňových úradov a médií narýchlo urobil až 15 opravných daňových priznaní, čo je len ďalším dôkazom, že mu tečie do topánok,“ vyhlásil v utorok Erik Tomáš.

Podotkol tiež, že nedávno súd rozhodol, že Kiska nelegálne nadobudol pozemok, ktorý patril radovému občanovi. „Počas procesu na povrch vyplávali informácie, že pán exprezident poznal všetkých aktérov tejto nechutnej zlodejiny. Aj preto NAKA vyšetruje, či nedošlo k spáchaniu trestného činu.“

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár v minulosti potvrdil, že Kiska sa ho v pozícii prezidenta štyrikrát pýtal na svoje kauzy. Už samotný spôsob, akým hlava štátu komunikovala so šéfom prokuratúry je podľa Tomáša „diskvalifikujúci“. Oveľa vážnejšie je podľa neho podozrenie, že si to chcel u Čižnára v tichosti vybaviť. „Nepochodil.“

„No a tu sa nám ponúka odpoveď na otázku, prečo Kiska tak túži po tom, aby jeho strana obsadila rezort vnútra. Všetky svoje skutky totiž chce zamiesť pod koberec. Jeho opoziční kamoši s tým najprv problém mali, teraz už zrazu ani veľmi nie. Tak asi toľko o politikoch, ktorí chcú “slušné” a “férové” Slovensko,“ dodáva Erik Tomáš.

Obsadiť post šéfa rezortu vnútra chce Kiska aj v prípade, že stále budú živé jeho kauzy. Nominantom by nebol zrejme samotný Kiska, ktorý vyslovil túžbu stať sa predsedom vlády, ale podpredsedníčka Veronika Remišová. Už v lete sa v médiách špekulovalo o tom, že Veronika Remišová po odchode z OĽaNO vstúpila do strany Andreja Kisku práve preto, že jej bol sľúbený post ministerky vnútra v prípadnej budúcej vláde. Takúto špekuláciu vyslovil samotný šéf OĽaNO Igor Matovič. Remišová to následne na tlačovej konferencii Za ľudí poprela.

Aj strana OĽaNO by rada viedla ministerstvo vnútra. Podľa Igora Matoviča majú v OĽaNO piatich možných kandidátov na ministerstvo vnútra: Gábora Grendela, Lukáša Kyselicu, Romana Mikulca, Jaroslava Naďa. „Asi aj ja by som to s chuťou zobral,“ uviedol Matovič.

Jaroslav Zajac

Odeslat komentář