JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Kolíková chce obnoviť debatu o súdnej mape. Drgonec jej neverí ani slovo: „IDE O MILIÓNY EUR ZA BUDOVY A NIE O SÚDNICTVO!“

SLOVENSKO: “Rozhodla som sa opäť stretnúť so sudcami jednotlivých súdov a rozprávať sa s nimi o ďalších plánoch s novou súdnou mapou,” vyhlásila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Pripomeňme, že Kolíkovej súdnu mapu sudcovia vo veľkom kritizovali a považovali ju za politické rozhodnutie ministerky. “Pripúšťam aj možné zmeny, ak by znamenali vylepšenie návrhu,” uviedla Kolíková na sociálnej sieti. Čo si o tom myslí bývalý sudca Ústavného súdu SR Ján Drgonec?

“Ministerka Kolíková toľkokrát proklamovala ochotu diskutovať o niečom a keď došlo na skutok, tak nebolo ho. Neverím teda, že o tomto by vážne diskutovala. Pokiaľ ide o sudcov, ktorí s tým nesúhlasia, podľa môjho názoru majú pravdu. Tá reforma je, jednoducho, blbá,” vyhlásil Drgonec pre ParlamentneListy.sk.

Podľa Drgonca súdna mapa nemá nič spoločné s reformou súdnictva. “Tu ide o odpredaj asi päťdesiatich súdnych budov a s tým nehnete, pretože to sú obrovské milióny, ktoré pani ministerku lákajú, lákajú jej poradcov, proste, lákajú všetkých ľudí, ktorí sú schopní nejakým spôsobom presadzovať svoje úmysly,” nedáva si Drgonec servítku pred ústa.

 

 

Zdroj: https://www.parlamentnelisty.sk

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář