JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Konečne relevantné porovnanie – politológ Baránek: „Smrtnosť na covid je 0,5 – 1%. Pričom na chrípku sú to v SR až 3%“  – INFO!!!

Politický komentátor Ján Baránek na sociálnej sieti opäť rozoberal pandémiu koronavírusu a jej časté prirovnávanie ku iným nákazlivým ochoreniam ako je chrípka. Baránek sa vo svojom príspevku opiera o nedávne zistenia vedcov.

Ján Baránek sa vyjadril ku štatistickým údajom zo stránky Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska a zo stránky pre manažment vzdelávania lekárov (amedi.sk).

„Podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) má po nákaze koronavírusom príznaky ochorenia covid-19 len okolo 60 percent ľudí. Znamená to, že vyše tretina infikovaných, približne 40 percent, je asymptomatická, (bez príznakov) čo je viac, ako lekári pôvodne predpokladali.“

Baránek k tomu dodáva, že nová analýza CDC tiež hovorí o smrtnosti vírusu, ktorá by mala byť len o niečo vyššia ako pol percenta. „Pravdepodobnosť úmrtia po nákaze teraz vedci odhadujú na 0,65 percenta. Po vypuknutí pandémie sa však v odborných kruhoch hovorilo o hodnote 3,4 percenta.“

„Odhaduje sa, že medzi vstupom infekcie do tela a úmrtím môžu uplynúť až dva mesiace. Podľa matematického epidemiológa Timothyho Russella z Londýnskej univerzity zomiera na covid-19 približne päť až desať pacientov z tisícky nakazených. Výsledky z posledných štúdií teda naznačujú, že smrtnosť na covid-19 je medzi pol až jedným percentom (0.5-1%).

Priemerná smrtnosť na chrípku v SR je pri tom 3%, uviedol pre porovnanie analytik Ján Baránek.

Baránek sa v utorok na sociálnej sieti krátko vyjadril aj ku nápadu niektorých vládnych predstaviteľov vyhlásiť núdzový stav v súvislosti s vysokým počtom nových prípadov.< /p>

„Že núdzový stav… Nie je lepšia všeobecná mobilizácia? V rúškach samozrejme,“ poznamenal ironicky známy politický komentátor.

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář