JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Korčok strápnil Slovensko, pre Britov sme jediný z celej V4 nežiadúci. Podobne, národným záujmom škodiaci Korčok je nežiaduci pre Slovensko

SLOVENSKO: Namiesto toho, aby minister zahraničných vecí Ivan Korčok dohodol s Veľkou Britániou bezkaranténny pobyt tak ako to majú ostatné krajiny V4, pletie sa do záležitostí Venezely a slúži Amerike

Veľká Británia v piatok zrušila povinnosť absolvovať dvojtýždňovú karanténu pre 59 štátov, vrátane našich susedov z V4. Výnimkou sú Slováci. Ministra zahraničných vecí už kritizoval predseda Zahraničného výboru Národnej rady SR Juraj Blanár a teraz sa k nemu pridal aj poslanec Ľuboš Blaha.

„Gratulujem ministrovi Korčokovi – toto je taký diplomatický fail, že na to, aby sa vám toto podarilo, musíte byť ten najväčší zahraničnopolitický babrák vo vesmíre. Máme síce jedni z najnižších čísel nakazených, ale Británia nás aj tak považuje za nebezpečnú krajinu. To je normálne na zápis do Guinessovej knihy rekordov,“ napísala Blaha vo svojom facebookovom statuse. Ide podľa neho o katastrofálne zlyhanie našej diplomacie.

„Načo by to Korčok riešil, najdôležitejšie je riešiť nejakého Guaida vo Venezuele a uznávať za prezidenta amerického tajtrlíka. Čo tam po Slovákoch, tí nech v Británii trčia v karanténe. Za toto by mal Korčok okamžite odstúpiť. Namiesto toho, aby chránil Slovákov, on chráni americké ropné záujmy dakde na druhom konci sveta. Až tak okázalo sa podlizuje Západu, že ho už ani tam nikto neberie vážne, veď kto by si všímal dedinského ratlíka, čo stále len čaká na aport,“ reagoval Blaha na fakt, že minister Korčok minulý týždeň uznal Juana Guaidóa za prezidenta Venezuely napriek tomu, že víťazom volieb sa stal Nicolás Maduro.

LEA HEČKOVÁ

Odeslat komentář