Koronavirus v USA: 83 tisíc případů – nejvíc nakažených koronavirem na světě

USA: Spojené státy už mají nejvíce potvrzených případů nakažení koronavirem na světě. Podle Univerzity Johne Hopkinse, která vývoj monitoruje, číslo stouplo na 85 840. Je to víc než Čína (81 782) a Itálie (80 589).

Univerzita rekordní číslo uvádí na svém webu. Ještě dříve ke stejnému závěru dospěl americký list The New York Times. Podle jeho údajů se v USA nakazilo přinejmenším 81 578 lidí.

Více než tisíc Američanů, podle listu 1 180, podlehlo nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Jiné zdroje ale uvádějí mírně odlišné počty. Například Hopkinsova univerzita udává 1 178 obětí infekce.

NYT se odvolává na údaje, které získává od federálních, státních a místních úřadů v USA. Skoro polovina případů, 37 258, podle NYT připadá na stát New York, který si podle listu počíná „zvláště agresivně“ při testování.

Prezident Donald Trump na dotaz ohledně amerického prvenství v rychle rostoucím počtu infikovaných podle agentury AFP odpověděl, že to svědčí o amerických schopnostech uskutečňovat testy a také to zpochybňuje údaje poskytované Pekingem.

Trump také uvedl, že by měl v noci na pátek telefonicky hovořit se svým čínským protějškem.

Napsat komentář