JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

KUDY SE VYHNOUT HAMÁČKOVÝM TROLLŮM? LIDÉ SI RADÍ, JAK VYZRÁT NA KONTROLY

ČESKO: Od pondělí na hranicích okresů probíhají namátkové policejní kontroly. Lidé na sociálních sítích si již předávají tipy, kde zrovna policisté hlídají či jak se dají kontroly obejít. Někteří doporučují přejet hranice okresu po cyklostezce, jiní radí vydat se pěšky.

Policie kontroluje pohyb jak mezi okresy, tak i uvnitř okresů. Vytipovala si zhruba 500 stanovišť na hlavních tazích, na kterých  namátkově kontroluje. Operativně se však bude vyskytovat i na jiných místech.

Na to, kde si řidiči mají dát pozor na policisty, si lidé dávají tipy na sociálních sítích už od rána. Jiní se naopak dotazují, jak kontroly obejít. „Chcete projet do okresu bez těchto sra.ek? Vezměte kola a jeďte po cyklostezkách, tam Hamáčkovi trollové nekontrolují, a budete mít klid,“ radí na Facebooku Karel B.

Pokud někdo potřebuje vyrazit autem, tak diskutéři radí využít vedlejší silnice. „Chcete autem? Tak objíždějte po vedlejších silnicích,“ radí Tomáš H. v komentářích. Další doporučují si sehnat potvrzení o pracovní dohodě, a to třeba i z několika okresů najednou.

Jiní diskutující ostatní nabádají, aby nestahovali okénko pokud policista nebude mít respirátor a rukavice. „Stačí jim říct, že pokud budou chtít potvrzení, OP nebo ŘP, jestli mají PCR test negativní ne více než 48 hodin a ať si před vámi vymění rukavice. Jinak jim nic nedáte a neotevřete ani okénko,“ píše k radám Silvia D. Mezi další tipy patří třeba zařizování řidičáku či servis auta v jiném městě.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/

Odeslat komentář