JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

M. ROHÁČ: BiS a „bezproblémová“ komunita muslimů v Česku

ČESKO: V souvislosti Imámem Samerem Shahedehem bych si dovolil napsat pár řádek k naší podle BiS tak bezproblémové komunitě muslimů. Nerad to říkám, ale pravda to není, buď BiS má krátkou paměť, nebo to vidět nechce.

Připomeňme si tedy kontroverzní figury naší islámské scény.

1) Dvojice českých konvertitů Lukáš Alí Větrovec a Jan Hamza Velička. Tito dva pánové byli po dlouhou dobu autory extremistického portálu Sharia4Czechia. Ten několikrát zveřejnil kontroverzní články, včetně toho jak by odstaňoval památky v případě nastolení chalífátu v ČR, kdy sice ubezpečovali, že nehodlají jako Tálibán takové věci ničit, ale prý jen uschovat do depozitářů. Hlavně však neblaze prosluli v roce 2013, kdy vyzývali České muslimy k odjezdu do Sýrie a aby se stali mudžáhedíny. Tento server poté, co byly jeho mutace v Belgii, Nizozemsku zakázány pro podporu terorismu ukončil svou činnost, aby ale v zápětí byl nahrazen neméně problematickým serverem Islámská Výzva. Luká Alí Větrovec se navíc dopustil i protiprávního a antisemitského jednání, když při svém kázání citoval nejextrémnější Haddís, který hovoří i genocidě židů. Bylo na něj podáno i trestní oznámení spolkem Oscar.cz, ale i když policie konstatovala, že se sopustil protiprávního jednání, tak ale jeho čin byl bohužel v době šetření již promlčen.

2) Vladimír Sáňka, bývalý místopředseda ÚMO, který přeložil extremistickou knihu, Základy Tawhídu (Měl jsem možnost ji číst). Knihu napsal radikální kazatel Bilál Philips, jehož kniha byla právě pro radikalizmus zakázána v mnoha zemích, on sám má pak zákaz vstupu do celé řady států, včetně Británie, Dánska, Německo, Austrálie, Keňa. Na Filipínách je na něj dokonce vydán zatykač. Právě jeho knihu Sáňka přeložil a ač čelil trestnímu stíhání byl z nepochopitelných důvodů uznán nevinným. Jelikož tato kniha obsahuje jasné a otevřené protižidovské texty, obsahuje pasáže vyzývající k odporu vůči západním myšlenkám a kultuře.

3) Muneeb Hossein Alrawi, předseda ÚMO. Ten opakovaně se ve svých kázáních dopouštěl například vyzývání k násilí na dětech, které se nebudou chtít učit islám a učili své děti k nenávisti vůči bezvěrcům. O tom všem psala dokonce mainstreamová média. Ovšem bez efektu, Dnes už se bohužel nedozvíme, co pan Alrawi káže, jelikož není insider, který by jeho „perly“ byl schopen nahrát.

4) Motlitebna Alfridaus, sloužila jako údajně jazyková škola, která, ale byla ve skutečnosti modlitebnou, tu vedl Bae Mader Eknafith a Kateřina Gamal Richterová. Čseká konvertitka studovala na univerzitě Bilála Philipse v Kataru a je známá svými zákulisními činnostmi, daleko horší je však pan Eknafith, ten v jedné diskusi otevřeně zaútočil na známého blogera Hatema Berrezougu, kdy ho nazval odpadlíkem a následně mu také řekl, že ví jaký je trest pro odpadlíka. Pan Berrezouga podal trestní oznámení a to se nyní šetří.

5) Šádí Šannáh, bývalý člen předsednictva strany Zelených, který byl hlásnou troubou palestinských radikálů, opakovaně překládal a prezentoval články, které vycházely přímo z vysílání Palestinské státní televize, tedy propagandistického média hnutí Hamás. Otevřeně navíc projevoval anti Izraelské a antisemitské postoje. Dnes není již toliko aktivní, protože čerpá grant naší vlády v Dánsku (sic!).

6) Romana Červenková alias Marawa al Sharaf, která ač se sdružuje s hnutím Proti nenávisti, tak ale sama veřejně na sociální síti podporuje trest ukamenování pro cizoložníky a trest sekání rukou. Navíc se sdružuje s nechvalně známými levicovými extremisty jako je Jan Cemper, nebo lidé z okolí tzv. Kliniky.

7) Mohamed Abbás, šéf islámské unie, který proslul svými výroky v televizi, že Šaríja je moudrá pro ženy, nebo že ženy mají jen půl mozku. Delší dobu jsme o tomto pánovi neslyšeli, ale to neznamená, že přestal existovat.

Toto budiž příkladem toho, jak je naše muslimská komunita klidná a bezproblémová. Sami si udělejte názor, nakolik je tohle, běžné a normální.

Osobně říkám, že sice pan Shahedeh byl extrém tím, že přímo podporoval džihád, ale v podpoře extrémních proudů v ČR fakt nebyl a není sám.

Milan Roháč

Odeslat komentář