JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

MASKA JE DOLE! Pellegrini prezradil, čo doteraz o sebe tajil. Budete zvracať! Uznávam Dzurindu, nechcem Sputnik, verím médiám, neverím hoaxom, nesústredím sa na extrémnejšiu (rozumej pronárodnú a proslovanskú) časť voličstva. Pre kariéru obetuje hocičo a hocikoho, vstúpi do spolku aj s diablom!

SLOVENSKO: Predseda strany Hlas-SD, Peter Pellegrini konečne odhadzuje masku Smeru a začína sa politicky profilovať. Pellegrini vyhlásil, že uznáva bývalého premiéra Mikuláša Dzurindu a opäť si kopol aj do Sputnika. Líder Hlasu tiež ozrejmil, že jeho strana necieli na „extrémnejšiu časť voličstva“

Líder najsilnejšej politickej strany Hlas-SD, Peter Pellegrini je známy tým, že to hrá na všetky strany, respektíve nedáva najavo svoju orientáciu, čím sa snaží pôsobiť všeobjímajúco. Táto taktika mu do veľkej miery aj skutočne pomáha. Čo jasne ukazujú prieskumy verejnej mienky. Potenciálni voliči ho totiž stále vnímajú ako nasledovníka Smeru, pričom nepochopili, že strana Hlas je hodnotovo úplne iná strana a so Smerom má spoločné iba niektoré biznisovo-problémové osoby.

Takáto politika je však neúprimná a ak by sme to rozobrali do detailov, dalo by sa povedať, že ide o zavádzanie až klamanie voličov. Ľudia by mali vedieť, koho vlastne volia – aké má daný politik hodnotové nastavenie, a akú politiku bude presadzovať.

 

Pellegrini sa postavil proti Sputniku V

Pellegrini sa však našťastie najnovšie začal konečne samostatne politicky profilovať. Začalo to jeho vyjadreniami na tlačovej konferencii o ruskej vakcíne Sputnik V. Pellegrini argumentujúc stanoviskom spolitizovaného Baťovej ŠÚKLu a brazílskym stanoviskom volá po zastavení aktivít so Sputnikom: „Keby som bol predseda vlády, by som nateraz pozastavil aktivity so Sputnikom,” vyhlásil Pellegrini.

O Sputniku sa nelichotivo vyjadril aj v diskusnej relácii Startitup, kde ruskú vakcínu „udupal pod čiernu zem.“

„Tak ako pri tej Astre, už ma začína vyrušovať to všetko, čo sa okolo toho Sputnika deje. Teraz musíme vrátiť po 300 ampuliek späť do Ruska, štátny úrad náš (ŠÚKL, pozn. red.) bol na pochybách, Brazília už zakázala s tým očkovať, lebo údajne sa ten vírus dokáže množiť“…

Na otázku, či by sa dal Sputnikom zaočkovať, odpovedal Pellegrini jednoznačne: „Momentálne za týchto nejasných postupov nie.“

 

Pellegrini: Musíme veriť médiám

Líder strany Hlas-SD v odpovedi na otázku, prečo nedôveruje týmto vakcínam, povedal, že sa riadi podľa médií, ktoré ho zneistili:

„Ja nebudem nikoho odrádzať, ani sa nebudem hrať na niekoho, kto verí nejakým hoaxom. Ale ak ma raz slovenské médiá samého ako človeka znervóznia, zneistia, tak musím počkať, kým to zneistenie zo mňa uplynie.“

Na otázku, prečo sa necháva zneisťovať slovenskými médiami, odpovedal takto: „No tak ja im musím veriť rovnako ako každý občan Slovenskej republiky. Tak ako aj ja, tak si obraz o tom všetkom tvoria všetci ľudia na základe toho, čo vidia v telke v správach.

 

Extrémnejšia časť voličstva

Pellegrini v diskusnej relácii ďalej vysvetlil, prečo pôsobí na politickej scéne tak umiernene:

„Je iné, ak musíte fungovať ako strana, ktorá má podporu, alebo sympatie u štvrtiny voličov potencionálnych (zrejme narážal na svoju stranu Hlas-SD, pozn. red.), je to veľmi náročnejšie ako napríklad, keď sa sústredíte na nejakú extrémnejšiu časť voličstva a tam si môžete zabiť, čo chcete a ísť tvrdo aj do konšpirátorských teórií, tam si to jedno, dve percentíčka získate. Ale pokiaľ máte stranu, ktorá má ambíciu byť nosnou súčasťou budúcej vlády (opäť narážka na Hlas-SD, pozn. red.), a ponúknuť premiéra (narážka na seba, pozn. red.), tak už tú politiku musíte robiť trošku zodpovednejšie, kultivovanejšie, štátnickejšie.“

Pellegrini teda označuje istú časť voličov za extrémistickú, o ktorú nemá záujem. Rovnaký naratív používajú aj novodobí liberáli a progresívci na označenie pronárodne a konzervatívne orientovaných ľudí.

 

Pellegrini: Vážim si štátnika Dzurindu  

Líder Hlasu na záver odpovedal na zaujímavú otázku. Moderátor sa ho opýtal, s ktorým politikom nesúhlasí, ale uznáva ho. Podľa Pellegriniho v súčasnosti žiadny taký politik nie je, no spomenul si na jedného bývalého politika. A skutočne budete prekvapení.

Pellegrini totiž uznáva expremiéra Mikuláša Dzurindu, ktorý bol v minulosti hlavným súperom strany SMER-SD, v ktorej Pellegrini dlhé roky pôsobil.

Vážim si politikov a štátnikov, ako bol napríklad premiér Mikuláš Dzurinda. Môžem si myslieť o jeho pravicovej politike, čo chcem, ale patril ešte k tej starej škole politikov, kedy to malo ešte nejaký ten šmrnc a viedli sa diskusie o nejakých odborných veciach.“

Tak toto je už úplný klinec do rakvy. Údajný „ľavicový politik“ Peter Pellegrini si váži a uznáva kovaného pravičiara Dzurindu, ktorý rozpredal slovenské strategické podniky do zahraničia a povolil prelet stíhačiek útočnej vojenskej organizácie NATO cez slovenské územie za účelom bombardovania bývalej Juhoslávie, pri ktorom zahynulo 5000 našich slovanských bratov, sestier a mnoho detí.

 

Čaká nás liberálna koalícia Hlas+SaS+PS ?

O čom svedčia všetky tieto výroky lídra opozície? Peter Pellegrini sa jasne vyprofiloval ako liberálny politik s podobnou rétorikou (minimálne ohľadom vakcíny Sputnik V) ako americkí troli typu Korčok, Remišová, Valášek, Šimečka či Biháriová.

Otázna je aj jeho údajná ľavicová, resp sociálna orientácia. V kuloároch sa už dlhšie hovorí, že Pellegrini a jeho ľudia tvorili v strane SMER-SD tzv. biznis krídlo, (resp. pravicové), ktoré následne vytvorilo stranu Hlas-SD. O tom, že Pellegrini nie je ľavičiar, ale skôr stredový, respektíve možno až pravicový politik, svedčí aj jeho výrok, v ktorom vychválil Mikuláša Dzurindu.

Pellegrini sa netají ani tým, že by chcel vytvoriť vládu aj s niektorými súčasným koaličnými stranami. Z kuloárov vieme, že najviac „pokukuje“ po liberálnej strane SaS a tiež by nemal problém s mimoparlamentnou neomarxistickou stranou Progresívne Slovensko.

Je pravdou, že súčasná vláda je jedna veľká katastrofa, no voliči by mali zvážiť, či takáto nová liberálno-progresivistická vláda na čele s Petrom Pellegrinim by nebola ešte väčšou pohromou s nezvratnými hodnotovými obratmi.

 

Autor: Samuel Gdovin

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář