JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Maso jen pro vyvolené a ostatní se mohou začít pást

Prekladateľ a historik Vítězslav Kremlík sa na svojom blogu na serveri iDnes.cz vyjadril k tomu, že sa podľa jeho slov chystá zdražovanie mäsa a lietania, aby boli menej dostupné pre obyčajných ľudí.

„OSN vydala v auguste 2019 správu, v ktorej odporúča znížiť stavy ošípaných a hovädzieho dobytka o tretinu – aby sa tým pomohlo klimatickej zmene. Český zväz poľnohospodárov na správu reagoval znepokojene. Podobné návrhy v roku 2018 prezentovala Greenpeace, keď žiadala zníženie spotreby mäsa na polovicu,“ píše Kremlík.

„V roku 2016 skupina europoslancov (hlavne Zelených) požadovala od Európskej komisie prijatie plánov na zníženie spotreby mäsa o tretinu. V októbri 2018 v časopise Nature vyšla štúdia požadujúca, aby Západ znížil spotrebu mäsa o 90 % – vraj inak ľudstvo neuživíme. Mäso by vraj malo správne stáť trojnásobok dnešnej trhovej ceny, aby sa chránila klíma,“ pokračuje a uvádza, že vo verejných inštitúciách chcú environmentalisti mäso nie zdražiť, ale rovno zakázať.

Ilustrační foto

Následne sa Kremlík vyjadril k doprave. „Zelení, ktorí teraz v Nemecku vyhrali voľby (2019), vyhlásili, že chcú zrušiť vnútroštátne letecké spoje. Vo Francúzsku Macron rozhodol 2019 o zavedení klimatickej dane na leteckú dopravu (teda zdražení leteniek). Asi mu nestačilo, ako vodiči v žltých vestách protestujú proti klimatickým daniam na naftu a benzín,“ opisuje aj situáciu v ďalších krajinách.

„Kto, preboha, volí strany, ktoré sľubujú zdražovanie a zakazovanie a roztváranie nožníc sociálnych rozdielov. Vari to dáva nejaký zmysel? Nuž, prekvapivo dáva. Zámožným ľuďom to umožňuje okázalo stavať na obdiv svoje bohatstvo bez toho, aby ich trápilo sociálne svedomie,“ uzavrel Kremlík

Odeslat komentář