JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ministerstvo zdravotnictví RF o obrovské zahraničné poptávce po ruských vakcínach proti covidu-19. Jak přesně fungujou?

RUSKO: Dotazů ze zahraničí o možnosti nákupu nové ruské vakcíny proti koronaviru přichází velmi mnoho, řekl ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško.

„Zatím ale nic neprodáváme… Musíme v první řadě vyrobit dostatek vakcíny pro vnitřní trh,“ dodal.

Podle slov ministra je třeba dát vakcínu především těm, kteří pracují s nemocnými covidem-19 a lidem z rizikových skupin.

„První vakcína bude vyrobena už v tomto měsíci. Plánujeme ji rozeslat do všech regionů, aby to lidé viděli. Výroba už začala,“ zdůraznil Muraško.Oznámil také, že se sám hodlá očkovat.

Ministr anoncoval publikaci údajů o preklinických a klinických výzkumech vakcíny. Podotkl, že kritika ze zahraničí je spojena v mnohem s „neúplnými údaji“ a dodal, že ne všichni vědí o tom, že „vakcína byla vyvinuta na platformě, na níž bylo vyrobeno již šest produktů“.

Ruská vakcína proti koronaviru

V úterý Vladimir Putin oznámil, že Rusko jako první země na světě zaregistrovalo přípravek proti covidu-19 vyvinutý v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic, který spolu se svými partnery investoval do jeho výroby čtyři miliardy rublů. Vakcína dostala název Sputnik V.

Podle informací ze Státního rejstříku léčiv se bude přípravek vyrábět v podobě roztoku pro nitrosvalovou aplikaci. Očkování se plánuje provádět ve dvou etapách: nejdříve složkou I a o tři týdne později složkou II.

Jak oznámili na ruském ministerstvu zdravotnictví, toto dvojnásobné schéma umožní vytvořit dlouhodobou imunitu až na dva roky.

Vakcína Sputnik V
Vakcína Sputnik V

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář