JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Na maďarské hranici zadrženo 151 ilegálních muslimských parazitů. Po Balkánské trase do Evropské unie postupuje dalších odhadem 130 000 invazistů. Jsou organizováni „neziskovkami“

MAĎARSKO: Maďarská pohraniční policie zadržela během víkendu 151 migrantů, kteří ilegálně vnikli do země, oznámily v tiskovém prohlášení úřady.

Poté, co orgány ostrahy hranic migranty zadržely, je eskortovaly zpět do zemí, ze kterých ilegálně přišli. Kromě těch 151 migrantů, které chytili na maďarském území, pohraniční stráž zabránila dalším 37, aby se na něj vůbec dostali.

Maďarské orgány uvěznili také tři recidivisty opakovaně porušující hranice a proti dvěma lidem bylo zahájeno trestní řízení za falšování dokumentů.

Ač policie neuvedla, z jakých zemí ti migranti pocházeli, tak velká většina migrantů cestujících po Balkánské trase pochází ze Středovýchodních a Středoasijských oblastí.

Ještě před vypuknutím epidemie čínského koronaviru počátkem března varoval národně bezpečnostní poradce ministerského předsedy Orbána György Bakondi, že po Balkánské trase do Evropské unie postupuje odhadem 130 000 migrantů, jak už o tom Voice of Europe referoval.

O měsíc později vydala zprávu Evropská agentura ochrany hranic a pobřeží Frontex, v níž odhalila, že počet ilegálních migrantů vstupujících do Evropské unie v prvních třech měsících roku 2020 oproti předchozímu roku narostl o 26 procent.

V únoru bylo autobusy odvezeno zpět do Srbska 700 ilegálních migrantů – většina z nich Syřané, Afghánci, Jemenci, Maročané a Palestinci – kteří se nahromadili na maďarské hranici. Z falešných nadějí podbízených migrantům, že se jim povede dostat se do Evropské unie, jsou obviňovány neziskovky. Týden předtím byly maďarské pohraničí síly nuceny odrazit dav asi 70 migrantů, kterým se povedlo prorazit zranitelnou oblastí pohraničního plotu.

Očekává se, že s tím, jak se budou blížit letní měsíce, bude se počet ilegálních pokusů o přechod hranic dramaticky zvyšovat.

Arthur Lyons

Odeslat komentář