JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

NATO bude nacvičovať„násilný vpád“ na územie nepriateľského štátu

V Litve, Gruzínsku a Poľsku uskutočnia sily NATO a USA Army Európe bojové cvičenia „násilného vpádu“ na územie nepriateľského štátu. Majú tým pripraviť útočné jednotky na možnosť vojny na európskom kontinente
82. výsadková divízia armády vnikne na nepriateľské územie, aby viedla koordinované letecké útoky v piatich útočných operáciách a to v troch spojeneckých krajinách zároveň. Tieto krajiny, Litva, Gruzínsko a Poľsko, majú pre sily NATO obrovský strategický význam.

Operácia je súčasťou masívneho cvičenia NATO s názvom DEFENDER, najväčšieho nasadenia americkej armády v Európe za posledných 25 rokov, ktorého cieľom je zmobilizovať rozsiahle časti armádnych síl.

Na cvičení sa bude podieľať 20000 amerických a 17000 spojeneckých vojakov.

Cvičenie DEFENDER má čo najpresnejšie simulovať nasadenie zbraní, taktiku a bojové stratégie, ktoré by NATO sily vykonávali v prípade veľkého nepriateľského útoku. Súčasne budú zahrnuté oblasti vzdušného, námorného pozemného, digitálneho ako aj vesmírneho priestoru v celej Európe.

Na rozdiel od mnohých predchádzajúcich cvičení na úrovni bojového tímu brigády, bude táto operácia zahŕňať veľkú časť armády USA, vrátane národných gárd, rezervných a aktívnych jednotiek. Operačné jednotky budú rozsiahle, zapojené budú početné námorné prístavy, ako aj základne na zemi.

Podľa správy armády USA je DEFENDER naplánovaný na apríl až máj 2020, pričom k presunu personálu a zariadení dôjde medzi februárom a júlom 2020.

Celkovo sa očakáva, že sa na ňom zúčastní osemnásť krajín z toho cvičebné aktivity sa budú konať v 10 krajinách. Medzi kľúčových účastníkov patrí Nemecko, Spojené kráľovstvo, Nórsko, Švédsko, Kanada, Taliansko, Poľsko a Litva.

DEFENDER bude zahŕňať vybudovanie prechodných stanovíšť, prechody cez rieky, vzdušné a námorné pohyby, rýchle nasadenie jednotiek ako aj prepravu vojenských zariadení a použitie armádnych skladov v Belgicku a Nemecku.

Cvičenie má podľa vyhlásenia armády USA pôsobiť ako masívny odstrašujúci prostriedok proti akémukoľvek veľkému mocenskému európskemu útoku na NATO, a to nielen na proti ruskému útoku, ale aj proti nepriateľskému útoku z akejkoľvek strany.

Odeslat komentář