JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Navzdory epidemii koronaviru útoční pakt NATO pokračuje v provádění vojenských manévrů na hranicích s Ruskem

EU: Navzdory epidemii koronaviru NATO pokračuje v provádění vojenských manévrů na hranicích s Ruskem, uvádí Contra Magazin.

Nedávno se v Lotyšsku uskutečnila mezinárodní operace odminování Open Spirit a v červnu aliance zamýšlí provést manévry, aby přesunula americké jednotky zvané Allied Spirit na hranice s Ruskem. A to vše za účelem vyprovokování Moskvy k odvetné agresi, vysvětluje publikace.
Rusko již druhý měsíc dodržuje jednostranné moratorium na vojenská cvičení poblíž hranic se západními zeměmi, píše Contra Magazin. Mezitím 14. května NATO dokončilo mezinárodní operaci odstraňování miny „Open Spirit“ (Otevřený duch) v Lotyšsku. A v červnu bude aliance provádět manévry zvané „Allied Spirit“ (Spojenecký duch).

Podle dostupných informací se stanou zmenšenou verzí cvičení Defender Europe. NATO se chystá provést rpřemístění amerických vojsk do Evropy a jejich rozmístění podél ruské hranice. Ve skutečnosti se měly manévry uskutečnit v dubnu. jak publikace vysvětlila, byly přesunuty kvůli pandemii koronaviru.

Podle oficiálních údajů se na manévrech zúčastní také společně s americkými i polští vojáci. Je možné, že budou zahrnovat americké bojové letouny, včetně strategických bombardérů. Odborníci se domnívají, že Moskva nebude při sledování činnosti Spojených států a dalších zemí NATO na svých hranicích nečinná. Ruská strana může moratorium zrušit a obnovit vlastní cvičení.
 
Zjevně se právě v takovém kroku snaží NATO vyprovokovat Moskvu. Aliance pak obviní Rusko z „agrese“, čímž zdůvodní potřebu ještě většího počtu vojenských cvičení. Neustálé pokusy Kremlu o normalizaci a zlepšení vztahů s NATO jsou k ničemu kvůli nepřátelskému postoji „příznivců studené války“ v alianci. Brusel a Washington zjevně nemají zájem na uklidnění a konstruktivní spolupráci s Ruskem, uzavírá Contra Magazin.

Odeslat komentář