JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nejlepší výsledky: Mexičané publikovali statistiku používání vakcíny Sputnik V. Suverénně nejbezpečnější vakcína!

MEXIKO: Mexické ministerstvo zdravotnictví publikovalo výsledky používání ruské vakcíny Sputnik V a porovnalo je s ostatními vakcínami používanými v zemi. Sputnik V má nejlepší výsledky.
Na Twitteru vakcíny Sputnik V byla publikována tabulka srovnání výsledků používaných vakcín v Mexiku. Zakládá se na informacích poskytnutých mexickým ministerstvem zdravotnictví. V tabulce se přitom srovnání Sputnik V s vakcínou Pfizer, AstraZeneca, Cansino a Sinovac.
Z tabulky vyplývá, že v případě očkování vakcínou Sputnik V docházelo k 0,82 závažným případům na každých sto tisíc podaných dóz vakcíny. Tento ukazatel je více než poloviční ve srovnání s vakcínou Pfizer, kde na každých sto tisíc podaných dóz došlo k 1,70 závažným případům. Nejhorší výsledky přitom v této oblasti vykazuje, podle informací mexické strany, vakcína AstraZeneca, kde dochází k 2,06 případům s těžkými následky na každých sto tisíc podaných dóz. Ukazatelé čínských vakcín jsou, v případě preparátu Sinovac 1,24 těžkých případů na sto tisíc dóz. V případě vakcíny Cansino potom 1,18 těžkých případů na sto tisíc aplikovaných dóz.

Sputnik V

Ruský vakcína Sputnik V, první zaregistrovaná vakcína proti novému koronaviru na světě, je nyní schválena k použití v 65 zemích světa. Zatím poslední zemí, která Sputnik V schválila k použití, jsou Maledivy.
Celkový počet lidí, kteří žijí v zemích, kde byla vakcína Sputnik V schválena k použití, dosahuje 3,2 miliardy lidí.
„Post-vakcinační studie v řadě zemí dokazují, že Sputnik V je nejbezpečnější a nejvíce efektivní vakcína proti koronaviru. Sputnik V je na druhém místě co se týče počtu vydaných povolení od vládních regulátorů po celém světě,“ stojí v tiskové zprávě ruského Fondu přímých investic u příležitosti schválení vakcíny na Maledivách.
„Účinnost Sputniku V činí 97,6 %, vyplývá z analýzy dat o počtech nakažených koronavirem, kteří byli očkováni v Rusku oběma dávkami Sputniku V od 5. prosince roku 2020 do 31. března 2021,“ dodali vývojáři vakcíny.

 

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář