JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nejvyšší soud Velké Británie odepřel venezuelské vládě přístup k venezuelskému zlatu uskladněnému v Rothschildově centrální bance Bank of England! Důvodem je žádost Caracasu o “fyzický” přesun zlata do sídla OSN v New Yorku! Britský soud svěřil disponibilitu nad zlatem samozvanému opozičnímu vůdci Juanovi Guaidovi! Ve Venezuele se začíná se šířit zpráva, že žádné zlaté venezuelské pruty v Bank of England už dávno nejsou a tímto se to provalilo!

VENEZUELA/VELKÁ BRITÁNIE/ SLOVENSKO: Pamatujete si, jak koncem loňského listopadu předseda slovenského SMERu Robert Fico oznámil, že by se slovenské zlato mělo přesunout z Londýna domů kvůli Brexitu, aby národní zlato bylo v bezpečí? Jen o pár dní později počátkem prosince to slovenská centrální banka odmítla  jako nesmyl, a tak slovenské zlato zůstává v Bank Of England ve stejném vaultu, ve kterém mají své zlato uschované i jiné státy. Jenže, snaha o fyzický přesun zlata stála Roberta Fica politickou kariéru a dokonce rozvrat uvnitř SMERu. Jakmile Robert Fico sáhl na zlato a chtěl ho přesunout na Slovensko, začaly uvnitř SMERu problémy, pnutí a nakonec odchod Petera Pellegriniho ze SMERu. Ficova strana tak bude velmi oslabena a budoucnost je nejistá. A něco podobného se nyní stalo Venezuele, ale v tomto případě to došlo mnohem dál. Takže, co se stalo?

Rothschildova centrální banka, Bank of England

Legitimní venezuelská vláda Nicolase Madura před časem požádala britskou Bank of England, aby provedla přesun velké části venezuelského zlata do USA do ochrany a správy OSN, která zlato použije na financování materiální pomoci Venezuele v důsledku koronavirové krize. Kvůli americkým sankcím nemá Venezuela přístup ke kapitálovým trhům v londýnské City, kde si vlády jednotlivých zemí světa, včetně té české, slovenské a dalších, půjčují peníze na kapitálové burze na krytí státních schodkových rozpočtů.

Např. ten hrozivý schodek 500 miliard korun, který před několika dny odmávala česká poslanecká sněmovna, bude zajištěn úvěrem na kapitálovém trhu v Londýně. Venezuela tak kvůli sankcím si nemůže půjčovat peníze na kapitálovém trhu v londýnském City, takže došlo k rozhodnutí, že už nadále není důvod venezuelské zlato uchovávat v Londýně a přesune se pod správu OSN, která potom svým jménem bude nakupovat za prodané zlato pomoc Venezuele. Jenže, tímto požadavkem na Londýn odpálil Nicolas Maduro granát, který včera naplno vybuchl.

Přesun venezuelského zlata pod správu OSN se neuskuteční, zlato zůstane v Bank of England

Rothschildova Bank of England totiž do Caracasu vzkázala, že zlato z Londýna do USA přesunout nejde, protože britská vláda legitimní a demokraticky zvolenou vládu Nicolase Madura neuznává. Caracas se tak obrátil na britský Nejvyšší soud, a ten včera rozhodl, že zlato do Venezuely vydáno nebude, ale bude poskytnuta disponibilita s úvěrovými prostředky samozvané vládě Juana Guaidoa. „Zlato v trezorech v Bank of England je naše národní rezerva. Patří našim lidem, abychom zajistili budoucnost našeho národa,“ uvedla ve svém prohlášení v pondělí Vanessa Neumann, hlavní diplomatka v Londýně, která pracuje pro venezuelského opozičního vůdce Guaidoa.

Juan Guaido, samozvaný prezident Venezuely

Samozvaný šéf Národního shromáždění Juan Guaido se však domnívá, že by zlaté pruty měly být pod jeho kontrolou, protože vláda Spojeného království spolu s přibližně 60 dalšími světovými vůdci uznává za právoplatného dočasného prezidenta Venezuely právě jeho. Guaido dále uvedl, že zlato je v Londýně v bezpečí a musí být použito na úvěrování Venezuely a její rozvoj. No, a jsme doma.

Zlato v Bank of England si nelze jen tak vyzvednout, to je naivní omyl široké veřejnosti

Tady si musíme vysvětlit jednu podivnost, kterou spousta laiků a čtenářů netuší. Mnoho lidí se ptá, proč prakticky všechny země světa, až na výjimky některých mocností jako je Čína nebo Rusko, uchovávají své zlaté národní rezervy v Londýně v podzemních vaultech Rothschildovy Bank of England, která plní roli britské, avšak zcela soukromě vlastněné centrální banky. Odpověď ne tuto otázku je naprosto jednoduchá, zlato uložené v Londýně je zástava, jiným slovem “kolaterál” naproti úvěrům a státním dluhům jednotlivých států.

Propagační foto královny v podzemním vaultu Bank of England na uklidnění veřejnosti, že centrální banka opravdu zlato má a sklad není prázdný.

Uložené zlato funguje jako pojistka, že stát, který si půjčí na krytí svého schodků státního rozpočtu, bude pravidelně splácet úroky z těchto úvěrů. A rovněž je to pojistka, že daný stát nebude dělat politiku proti nezávislosti židovských bank. Věděli jste, že banky neplatí daně ze zisku? Tak to je přesně ten důvod, proč je zlato v Londýně uloženo. Pojistka proti vzpurným vládám gójských zemí, kdyby chtěly třeba začít danit banky. Pokud jakákoliv země se začne vzpírat Domu Sion, potom Bank of England zlato zmrazí dané legitimní vládě a poskytne přístup ke zlatu někomu z opozice v dané zemi. Jenže, pozor, má to ještě jeden děsivý rozměr.

Zlatý kolaterál v Londýně je pojistkou za obří schodkové státní rozpočty gójských zemí a nástroj vynucování poslušnosti loutkových vlád

Stažení zlata z Londýna je vázáno na splacení veškerých dluhů daného státu. Dokud stát veškeré své dluhy nesplatí, nemůže své zlato z Londýna vyzvednout, protože to zlato slouží jako kolaterál za úvěry na krytí schodkových rozpočtů daného státu. To je ovšem přísně utajováno, gójové o tom nesmí vědět a pokaždé, když nějaký politik vyzve k přesunu zlata z Londýna, je to ve skutečnosti obrovská provokace, protože Bank of England a Dům Rothschild nedovolí transfer zlatého kolaterálu do ciziny, když daný stát dluží na londýnském kapitálovém trhu.

Nicolas Maduro s několika zlatými pruty na tiskové konferenci v Caracasu.

Česká republika má státní dluh ve výši skoro 2 bilionů korun a tento dluh byl synteticky vygenerován na londýnské kapitálové burze. České zlato, to málo, které nebylo prodáno, je uschováno právě v Londýně jako kolaterál. Jenže, je tady ještě jedna věc, o které jste nikdy asi neslyšeli, pokud jste nepracovali pro národní banku nebo některé státní instituce. Zlatý kolaterál během uložení v Londýně je ve správě Bank of England a banka by neměla s tímto kolaterálem disponovat.

Kdyby někdo nahlédl do podzemních vaultů Bank of England a hledal své národní zlato, asi by byl hodně překvapen

Jenže praxe je úplně odlišná. Bank of England používá zlato na vyvažování britské libry. To je to děsivé tajemství, o kterém se nikde v časopisech nedočtete. A aby bylo jasné, používá k tomu ne své vlastní zlato, ale právě zlatý kolaterál všech zemí světa, které si zlato deponují v Bank of England v Londýně. Pokud vám to stále nedochází, tak to řeknu natvrdo. Je velice reálné, že už žádné venezuelské zlato v londýnských trezorech není. Možná zmizelo v roce 2010 při hypoteční krizi, když Bank of England sanovala britskou libru naproti odprodeji zlatých rezerv. Fyzicky tam může sice stále být, ale již bylo přetaveno, má nové puncovní značky a hlavně nové majitele.

Rusko si uchovává jedny z největších zásob zlata na světě. Vladimir Putin při kontrole zlatého pokladu v Moskvě.

Možná to bylo už počátkem 90. let, když George Soros provedl útok proti britské libře a Bank of England musela znovu libru sanovat naproti zlatu. Proto nebylo dovoleno Robertu Ficovi vloni koncem roku, aby došlo k převodu slovenského zlata z Londýna na Slovensko, protože nejen, že Slovensko by nejprve muselo v Londýně splatit svůj celý státní dluh, ale dost reálně je možné, že žádné zlato by se už ve vaultech Bank of England nenašlo. A ze stejného důvodu nebylo dovoleno Nicolasu Madurovi převést zlato z Londýna do OSN v New Yorku, protože by nebylo co převážet. Celá pravda o zlatých kolaterálech v Bank of England by praskla a vyplula na povrch.

Kontrolu nad venezuelským zlatem britský Nejvyšší soud svěřil samozvanému prezidentovi Venezuely, který žádné zlato z Londýna stěhovat nechce

Juan Guaido žádný fyzický přesun zlata do Venezuely nežádá, spokojí se s penězi, dolary, tedy s natisknutými papírky, za které bude Guaidova opoziční truc-vláda ručit “zlatem” v Londýně, které tam zůstane. Jediné zlato, které fyzicky existuje, je zlato, které máte v ruce. To je zlaté pravidlo investorů do zlata. Jediná vláda, která disponuje zlatem, je vláda, která má zlato své země uschované ve státní bance, nad kterou má vláda kontrolu. Centrální banky nejsou státní banky, jsou to soukromé bankovní domy s mezinárodní vlastnickou, rozuměj kapitálovou strukturou.

Velké zásoby zlata vytváří i Čína.

Banka disponuje základním aktivem, které poskytuje Bank of England. Aktiva centrální banky jsou kryta zlatým, stříbrným, platinovým či dalším kolaterálem, který je v úschově Bank of England. Jenom malý zlomek zlata je volně k dispozici na trhu. Jeho množství je extrémně malé a omezené, protože více jako 98% veškerého světového zlata se neobchoduje, ale je drženo jako kolaterál. I to je jedno z tajemství, které veřejnost naprosto netuší. Proto i Venezuela nyní zažívá čelní střet s realitou. Ve chvíli, kdy si chcete sáhnout na zlaté pruty, tak to najednou prostě nejde. Není to dovoleno.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář