JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Některé České školy s osvícenými řediteli se postavily proti nařízení ministerstva nosit ve třídě škodlivé roušky (VIDEO)

Podle informací televize Nova uvažují o zavedení podobného systému i další školy napříč republikou.

Některé školy se postavily proti nařízení ministerstva a na druhém stupni nemají žáci při vyučování ve třídě roušky. V Přibyslavi na Havlíčkobrodsku porušení tohoto opatření dokonce schválila městská rada.

Šestá třída přibyslavské základní školy. Žáci na druhém stupni při hodinách – i přes platné nařízení – nemají roušky. Je to tak na celé škole. Děti si to pochvalují. „Je lepší, když nemusím mít roušku,“ tvrdí jedno z dětí.

Na druhý stupeň do přibyslavské základní školy chodí zhruba 250 žáků. „Považujeme za nemožné, aby dítě osm i devět hodin, které tráví ve škole, nemělo možnost si tu roušku sundat,“ řekla ředitelka ZŠ Přibyslav Jaroslava Janů.

Výjimku v nošení roušek při vyučování má pouze první stupeň základních škol, v Přibyslavi ale pro bezrouškové vyučování uzpůsobili i třídy na druhém stupni. „Děti sedí prostě za sebou a v co největších rozestupech lavic,“ dodala Janů.

„Já úplně podporuju paní ředitelku. Myslím, že je hloupost, aby děti seděly celý den v roušce ve škole,“ potvrdil jeden z rodičů.

Na chodbách, v jídelně a v dalších společných prostorách děti roušky nosit musí. Za postupem školy stojí i město jako zřizovatel. Jednohlasně to schválila městská rada. Případných sankcí se Přibyslav neobává.

„V tomto konkrétním bodě je toto mimořádné opatření ministerstva právně nevymahatelné, protože nesplňuje zásadu dodržitelnosti, udržitelnosti a zásadu přiměřenosti,“ tvrdí starosta Přibyslavi Martin Kamarád (ODS).

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ale s krokem školy nesouhlasí. „Není možné svévolně tuto povinnost rušit ani ze strany zřizovatelů ani ze strany ředitelů škol,“ tvrdí Plaga.

Přibyslavská škola není jediná. Podle informací televize Nova uvažují o zavedení podobného systému i některé další školy napříč republikou.

Zdroj: https://www.infovojna.sk/

Odeslat komentář