JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Němci zakázali Facebooku používat data z WhatsAppu

NĚMECKO: Německý regulátor sdělil v úterý Facebooku, aby přestal zpracovávat data ze své aplikace WhatsApp. Odvolal se přitom na evropské právo o ochraně dat.
Hamburský komisař pro ochranu dat Johannes Caspar vydal příkaz, který zakazuje Facebooku zpracovávat data uživatelů aplikace WhatsApp, a to po dobu tří měsíců.
„Příkaz má ochránit práva a svobody mnoha milionů uživatelů po celém Německu, kteří dali souhlas s podmínkami použití (aplikace – red.),“ uvedl Caspar ve svém prohlášení.
„Je důležité zabránit negativním stránkám a škodám, které jsou spojeny s takovou nejasnou procedurou,“ dodal.
Facebook se podle dostupných informací chystá proti tomuto rozhodnutí odvolat.
Aplikace WhatsApp po uživatelích po celém světě požaduje do 15. května souhlasit s novými podmínkami pro používání, které poskytnou Facebooku přístup k soukromým datům.
Díky této nové situaci WhatsApp nyní musí soutěžit se Signalem a Telegramem, neboť tyto aplikace poskytují svým uživatelům více soukromí a lépe chrání jejich data.
Caspar v souvislosti s WhatsAppem a Facebookem poukázal na to, že „masové profilování“ může ovlivnit demokratické procesy v zemích. Německý regulátor přitom vyzval EU, aby postupovala stejně vůči WhatsAppu a Facebooku.

Nové podmínky

Před dvěma dny bylo informováno, že v novém prohlášení zveřejněném na webových stránkách společnosti WhatsApp se uvádí, že uživatelé neztratí žádnou funkci aplikace, pokud do 15. května nepřijmou nové zásady ochrany osobních údajů.
„Nikomu se kvůli této aktualizaci nesmažou účty a neztratí se funkce WhatsAppu,“ uvedla společnost.
Toto prohlášení se však liší od toho, co stránka původně uváděla, když zveřejnila zprávy v únoru. Varovala tehdy, že když uživatelé nepřijmou nové podmínky do květnového termínu, funkčnost aplikace se uživatelům omezí.

 

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář