JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Německo vzorem pro celý svět? Počet uprchlíků přibývá, země přijme další migranty

NĚMECKO: OSN vyzvala země, aby přehodnotily svůj přístup k migrační krizi. Tvrdí, že počet uprchlíků roste a je potřeba, aby země více převzaly zodpovědnost. Podle serveru Deutsche Welle je Německo připraveno přijmout další migranty.

Generální tajemník OSN Antonio Guterres tlačí na vlády, aby začaly chránit uprchlíky na celém světě. Počet lidí, kteří uprchli ze svých domovů kvůli bezpečnosti, totiž neustále roste.

„V této době turbulencí musí mezinárodní společenství udělat mnohem více, aby tuto odpovědnost neslo společně,“ řekl Guterres už dříve a dodal, že řešení uprchlické krize by mělo být o sdílení odpovědnosti.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas nepopírá, že se jedná o „krizi mezinárodní solidarity“ a slíbil, že Německo bude i nadále v čele ochrany uprchlíků. Dodal, že země jich v budoucnu přijme ještě více.

„Počet míst pro přesídlení pro uprchlíky v Německu vzroste o 5 500,“ uvedl. I on rostoucí migraci pozoruje, ačkoliv do Evropy proudí stále méně uprchlíků.

Mnoho z nich je totiž drženo v táborech mimo Evropskou unii. Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi ale vyzval k „restartu“ tohoto systému, který účinně držel drtivou většinu uprchlíků v chudých a rozvojových zemích.

V současnosti je ze svých domovů vyhnáno asi 71 milionů lidí. A právě Německo jim jako jedna z nevelkého počtu států nabídla pomocnou ruku. Podle Martina Rentsche z Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky  je Německo jednou z mála vyspělých zemí, která podnikla odvážné kroky správným směrem.

„V posledních několika letech bylo Německo v popředí ochrany uprchlíků, protože je to jedna z mála zemí, která nejen významně financuje humanitární pomoc v zemích, jako je Libanon, Turecko, Jordánsko a další, ale přijalo také značné množství lidí, více než milion“ řekl podle serveru Rentsch.

Rentsch také zdůraznil, že rozvojové země potřebují při přijímání uprchlíků větší podporu. „Více než 85 procent uprchlíků z celého světa žije v chudých zemích. Tyto země potřebují mnohem větší podporu. Problém je v nedostatečné implementaci,“ uvedl s tím, že země by neměly být závislé na humanitárních organizacích.

Odeslat komentář