Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
,,Vylepšená“ toxicita hliníka od Merkc
Podľa Pána Exleyho “ môžeme kúpiť všetky obvyklé hliníkové adjuvans používané v klinických vakcínach, ale nemôžeme sa zmocniť toho konkrétneho, ktorý sa používa v Gardasile. Nikto sa o to s nami nebude deliť.“(Dokumentárny film „pod kožou“)
Čo robí Gardasil od Merck tak jedinečným? AAHS bol patentovaný spoločnosťou Merck v roku 2012. Môžu však existovať aj iné obchodné tajomstvá, ktoré nie sú v patente zverejnené.
Na stimuláciu zvýšenej imunitnej odpovede, ktorá má trvať 50 rokov, pridal Merck do vakcíny Gardasil obzvlášť toxický nový adjuvans na báze hliníka, AAHS, ako patentovanú formu hliníka.
V porovnaní s tradičným hliníkom má AAHS menšiu veľkosť častíc, rýchlejší čas rozpúšťania, vyššiu absorpciu imunitnými bunkami a absorbuje viac antigénov, čo vedie k väčšej toxicite pre náš imunitný systém.
Staršie pomocné látky na báze hliníka, vrátane hydroxidu hlinitého, majú veľkosť okolo 100 nanometrov, ale zhlukujú sa vo vode a vytvárajú väčšie častice s veľkosťou v mikromeradle v rozmedzí od 1 do 20 µm. Nové AAHS spoločnosti Merck sú však stále v nanorozmeroch, dokonca aj vo vakcínových roztokoch, vďaka čomu sa rozpúšťajú rýchlejšie.
Navyše, čím menšia je veľkosť, tým rýchlejšie ich imunitné bunky môžu prehltnúť. Čím rýchlejšie imunitné bunky odumrú, tým väčšiu toxicitu bude vakcína generovať.
Pán Exley komentoval chemické zdôvodnenie použitia AAHS:
„zdá sa, že je to forma hydroxy-fosforečnanu hlinitého, v ktorej boli niektoré z fosfátových skupín nahradené sulfátovými skupinami. Nevieme prečo a nebudeme hádať, prečo by to mohlo byť v tomto prípade účinnejšie adjuvans ako iné. Sulfátová skupina je kyslejšia skupina ako fosfátová skupina.“(Dokumentárny film „pod kožou“)
AAHS môže absorbovať viac antigénov v porovnaní s tradičnými pomocnými látkami na báze hliníka a AAHS je účinnejší pri vytváraní protilátok ako staré hliníkové mikročastice.
Okrem toho Gardasil 9 mal podľa systematického prehľadu o 27 percent vážnejšie škody ako pôvodná verzia Merck uvedená na trh v roku 2006.
Autori špekulovali, že by to mohlo byť preto, že Gardasil 9 obsahuje 2,7-krát viac HPV proteínov ako pôvodný a viac ako dvojnásobné množstvo adjuvans obsahujúceho Hliník. 0,5 ml dávka očkovacej látky Gardasil 9 v porovnaní s očkovacou látkou Gardasil obsahuje 270 µg oproti 100 µg častíc podobných vírusu a 500 µg oproti 225 µg adjuvans obsahujúceho Hliník.
Pred zverejnením sme vyzvali EMA, aby sa vyjadrila k nášmu článku, a oni odpovedali správou o hodnotení bezpečnosti hliníka. V správe sa uvádza: „na záver vyššie uvedené výpočty naznačujú teoretické bezpečnostné obavy pre 6-týždennú udržiavaciu alergénovú imunoterapiu u detí (20 kg) liečených alergénovými výrobkami, ktoré obsahujú vysoké množstvá Al (> 0,5 mg) na dávku.“
Je zrejmé, že koncentrácia AAHS vo vakcínach proti HPV sa podľa tohto limitu považuje za vysokú, čo naznačuje, že už existuje bezpečnostné riziko.
Tichý zabijak s nedostatočnou reguláciou
Aby sme to zhrnuli, doteraz zhromaždené klinické a experimentálne dôkazy identifikujú tri hlavné riziká spojené s hliníkom vo vakcínach:
– Môže pretrvávať v tele a nemôže sa vylučovať kvôli väzbe na proteíny vakcíny.
– Môže vyvolať patologické imunitné reakcie.
– Môže prejsť hematoencefalickou bariérou do centrálneho nervového systému, kde môže spustiť imuno-zápalové procesy, čo vedie k zápalu mozgu a dlhodobej nervovej dysfunkcii.
– Prevažná väčšina ľudí konzumuje vyššie množstvo hliníka prostredníctvom diétneho a neorálneho príjmu, ako to, čo odborné úrady považujú za bezpečné.
– Na základe vyššie uvedených rizík je hliník bežne používaným adjuvans v mnohých vakcínach vrátane DTaP, HepB, HepA, HiB a HPV.
Horná hranica stanovená FDA pre hliník vo vakcínach je 850 až 1250 µg/dávka. S týmto limitom však existujú tri hlavné problémy.
– Po prvé, toto bolo založené na údajoch, že toto množstvo hliníka na dávku zvýšilo „antigénnosť“ a „účinnosť“ vakcíny, ale nezahŕňa bezpečnostné hľadiská.
– Po druhé, ak prevedieme túto dávku na detskú dávku na základe telesnej hmotnosti, výrazne prekročí bezpečnostný limit hliníkovej parenterálnej dávky 4 až 5 µg/kg/deň stanovený FDA na intravenózny výživový príjem. Je tiež oveľa vyššia, ako vedci vypočítali ako bezpečný limit vakcinačného hliníka nie viac ako 10,31 až 16,01 µg/kg za deň pri narodení. (Podrobnejšie informácie nájdete v diskusii na konci týkajúcej sa odpovede FDA prijatej v októbri. 12, 2023.)
– Po tretie, toto odporúčanie nezohľadňuje perzistenciu hliníka v tele a neustály príjem z prostredia. Keďže Hliník preniká do nášho životného prostredia, vedecká komunita už mnoho rokov vyvoláva obavy týkajúce sa nášho vystavenia hliníku.
V roku 2015 obavy z hliníka v potravinovom príjme posilnil expertný výbor Svetovej zdravotníckej organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO), ktorý sedemkrát znížil dočasný prípustný denný príjem hliníka.
Ukázalo sa, že zlúčeniny hliníka pretrvávajú v ľudskom tele až osem rokov po očkovaní a aj príznaky spojené s vakcínou s hliníkom môžu pretrvávať až osem rokov. Táto skutočnosť v kombinácii s opakovanou expozíciou životného prostredia môže predstavovať hyperaktiváciu imunitného systému a následné chronické stavy, ako sú alergie, ekzémy a astma, ktoré trpí takmer polovica amerických detí.
Je dôležité zvážiť dodržiavanie zásady“ najprv neubližujte “ pri injekcii takého zjavného toxínu používaného v Gardasile zdravým ľuďom na celom svete. Etické normy farmaceutického priemyslu vyžadujú prísnu reguláciu.
Podľa Pána Exleyho “ keď niečo funguje a funguje rovnako ako hliníková soľ, v prvom rade je to skvelá správa. Funguje to neuveriteľne dobre, robíte to, čo chcete. Potom je dôležitá otázka, koľko to stojí?
No, relatívne nič. Hliník teda vo vakcíne nič nestojí. Takže to je dobré—nepridáva to k cene a nákladom. Potom poviete: ‚aké sú predpisy o používaní hliníka v každodennom živote? A zistíte, že žiadne nie sú. Takže to nie je regulované.“(Dokumentárny film „pod kožou“)
EMA schválila podozrivého z hliníka Gardasil
Zdá sa, že schválenie AAHS zo strany EMA sa neriadilo štandardnými regulačnými postupmi, ale bolo svojvoľné a bez akýchkoľvek zdokumentovaných bezpečnostných údajov.
S cieľom objasniť regulačný proces schvaľovania AAHS zo strany EMA poslal Dr. Christian Gluud z Veľkej Británie e-mail spoločnosti „AskEMA“ s otázkou: „Kedy a v akej vakcíne bola adjuvans AAHS prvýkrát zavedená?“
R. Gonzalez z oddelenia zainteresovaných strán a komunikácie EMA odpovedal:
„pPodľa našich vedomostí bol“ amorfný hydroxyfosforečnan hlinitý sulfát “ prvýkrát použitý a licencovaný v Európe prostredníctvom centralizovaného postupu pre Procomvax (Hib-HBV; EU MA 1999). Táto očkovacia látka už nie je dostupná v EÚ (platnosť povolenia na uvedenie na trh vypršala v roku 2009).“
Podľa EMA bol AAHS zavedený v Európe v roku 2004, keď bol názov adjuvans vo vakcíne Procomvax upravený z hydroxidu hlinitého na AAHS. Spoločnosť Merck požiadala o zmenu, aby zosúladila nomenklatúru adjuvans vo všetkých príslušných povolených vakcínach Merck v tom čase. EMA vysvetlila, že adjuvantná AAHS je rovnaká chemická zlúčenina ako tá, ktorá sa pôvodne nazývala hydroxid hlinitý, ale v skutočnosti by každý, kto má vedomosti zo základnej školy, vedel, že nejde o rovnaké zlúčeniny. Prekvapivo tento druh zmeny prijala EMA bez toho, aby bola spochybnená.
Dokumentácia, ktorú získala dánska agentúra pre lieky, poukazuje na nezrovnalosti v dokumentoch o skúšaní dvoch klinických skúšok prelicensure s gardasilom v rokoch 2002 a 2003. Zdá sa, že v prípade oboch pokusov agentúra podľa analýzy povolila síran hlinitý draselný ako adjuvans, ale nie AAHS.
V apríli 2002 spoločnosť Merck predložila agentúre EMA dokumenty týkajúce sa výroby Gardasilu v procese Future II. Dokumenty označovali adjuvans ako AAHS na niektorých miestach, zatiaľ čo v iných častiach popisoval adjuvans ako síran hlinitý draselný, čo zdôrazňuje nesúlad v opise adjuvans.
V súhrne EMA uvádza, že AAHS bol zavedený bez predbežného hodnotenia bezpečnosti. Spoločnosť popisuje adjuvans ako fyzicky aj funkčne odlišný od všetkých ostatných predtým používaných hliníkových adjuvans.
Podľa vlastných usmernení EMA by sa adjuvant mali testovať samostatne na minimálne dvoch druhoch, pokiaľ nie je opodstatnené inak, pretože samotné adjuvanty môžu byť imunogénne, čo je presný prípad hliníka.
Poďme si to teda zrekapitulovať. Ani staré, ani nové zlúčeniny hliníka vo vakcínach neboli testované na bezpečnosť pomocou serióznych vedeckých metód. Ak sa skutočne pozrieme“ pod kožu“, vyjdú najavo veci, ktoré nie sú uvedené v žiadnom z príbalových letákov. Úrady zjavne nechcú spochybňovať dobrú povesť vakcín a radšej sa tejto citlivej otázke úplne vyhýbajú.
Či už sa ich ľudia rozhodnú ignorovať alebo sa ich snažia skryť, ťažké zranenia spojené s vakcínami proti HPV sú nepopierateľné a toxicita hliníkových zložiek vo vakcínach proti HPV je nepopierateľná.
To, čo Dr. Lujan odhalil o hlavnej príčine záhadnej choroby oviec po masívnej očkovacej kampani, sa bohužiaľ deje u ľudí po očkovaní Gardasilom. Oba súvisia s rovnakým toxínom-hliníkom.
Epoch Times kontaktovali EMA, FDA a Merck so žiadosťou o komentár. V čase zverejnenia nebola od FDA alebo Merck prijatá žiadna odpoveď
EMA reagovala takto:
„Pokiaľ ide o vašu otázku týkajúcu sa očkovacej látky Gardasil, použitie hliníkového adjuvantu v klinických skúšaniach je opísané v Európskej verejnej hodnotiacej správe (EPAR), ktorá je verejne dostupná na webovej stránke EMA: Gardasil, INN-vakcína proti ľudskému papilomavírusu [typy 6, 11, 16, 18] (rekombinantná, adsorbovaná) (europa.eu). na strane 10 je vysvetlené, že bezpečnosť rôznych formulácií vakcín proti HPV bola hodnotená u celkovo 16 041 subjektov. Z týchto 11 813 dostalo kvadrivalentnú HPV vakcínu a zvyšné monovalentné vakcínové formulácie. Všetky štúdie boli kontrolované placebom a celková populácia, ktorá dostávala placebo, zahŕňala 9 701 jedincov (placebo bolo adjuvans hliníka vo všetkých štúdiách okrem štúdie 018 (štúdia bezpečnosti Pred/u dospievajúcich), v ktorej sa používalo placebo neobsahujúce hliník).“
Avšak na základe zdokumentovanej toxicity a vplyvu hliníka na zdravie nemožno hliník nikdy považovať za placebo . Reakcia agentúry EMA opäť potvrdila, že takmer všetky testy vakcín proti HPV používali hliník ako falošnú „placebo“ kontrolnú skupinu.
EMA trvá na tom, že “ bezpečnosť hliníkového adjuvantu samotného alebo v kombinácii s antigénom je dobre preukázaná. Údaje získané z klinických štúdií s vakcínami obsahujúcimi hliník na celom svete a údaje o bezpečnosti získané z používania vakcín obsahujúcich hliník za posledných šesť desaťročí ukázali, že ich bezpečnostný profil je prijateľný, pričom možné vedľajšie účinky spojené s hliníkom sú len lokálne reakcie, ktoré zvyčajne vymiznú v krátkom časovom rámci. Okrem toho sa v predklinických štúdiách vykonáva dôkladné hodnotenie bezpečnosti a toxikológie predtým, ako sa akákoľvek vakcína môže dostať do klinických skúšok. Neexistujú žiadne vedecké dôvody na prehodnotenie jeho použitia.“
Hodnotiaca správa o bezpečnosti hliníka, ktorú poskytla EMA, neposkytuje primerané bezpečnostné a toxikologické údaje na potvrdenie bezpečného používania hliníka vo vakcínach. Naopak, našli sme veľké množstvo dôkazov o toxicite hliníka u zvierat a ľudí, najmä zaznamenaných skupinou s hliníkovým „placebom“ v klinických štúdiách vakcín proti HPV.
Aktualizácia: FDA poskytla nasledujúcu odpoveď na našu žiadosť o komentár 12. októbra 2023:
„Amorfný hydroxyfosforečnan hlinitý sulfát, používaný v Gardasile na vyvolanie imunitnej odpovede, sa používa v mnohých vakcínach schválených FDA už viac ako 6 desaťročí. Množstvo hliníka vo vakcíne a v kontrolnej vakcíne bolo rovnaké, 225 mikrogramov. Hlava 21 kódexu federálnych predpisov, Časť 610.15 (a), obmedzuje množstvo hliníka v biologických výrobkoch vrátane vakcín na 850 – 1 250 mikrogramov/dávka, pokiaľ výrobcovi nebola udelená výnimka z tejto požiadavky. FDA však pre žiadnu vakcínu neudelila žiadnu takúto výnimku. Množstvo hliníka vo vakcínach, ktoré sú v súčasnosti licencované v USA, je v súlade s normami Svetovej zdravotníckej organizácie na jednu ľudskú dávku produktu.“
Hranica FDA 850 µg hliníka na dávku bol odvodený z údajov preukazujúcich, že toto množstvo na dávku zvýšilo „antigénnosť“ a „účinnosť“ vakcíny, ale nezakladalo sa na bezpečnostných úvahách. Bolo to založené na článku publikovanom v roku 2002 v časopise Vaccine z FDA Center for Biologics Evaluation and Research (CBER), ktorý uviedol: „množstvo 15 mg kamenca alebo 0,85 mg hliníka na dávku bolo vybrané empiricky z údajov, ktoré preukázali, že toto množstvo hliníka zvyšuje antigénnosť a účinnosť vakcíny (Joan May, FDA/CBER, personal communication).“
Ďalej je vecou zdravého rozumu, že dávka detského lieku sa musí proporcionálne vypočítať na základe telesnej hmotnosti. Podobne sa musí vypočítať aj pediatrická ekvivalentná dávka hliníka na základe telesnej hmotnosti.
Avšak odporúčané množstvo hliníka na dávku FDA vo vakcínach pre deti nezohľadňuje ich telesnú hmotnosť. Nevypočítali bezpečnú dávku pre deti na základe rizík možného poškodenia. Súčasný očkovací program tieto faktory nezohľadňuje, čo je vážny problém, ktorý je potrebné riešiť.
Vedci premenili každú zo zavedených dávok 850 µg a 1250 µg schválených FDA vo vakcínach na ekvivalentné pediatrické dávky s nasledujúcimi výsledkami:
Pre 850 µg v každej dávke vakcíny upravenej podľa telesnej hmotnosti:
V porovnaní s dospelým, ktorého telesná hmotnosť je 60 kg—pre dieťa mužského pohlavia, 850 µg zodpovedá 254 µg/kg pri narodení; 152,7 µg/kg po 2 mesiacoch; 121,4 µg/kg po 4 mesiacoch; 107,1 µg/kg po 6 mesiacoch; 92,8 µg/kg po 1 roku; a 69,9 µg/kg po 2 rokoch (v porovnaní s 12,5 až 14,2 µg/kg pre dospelého).
U dieťaťa je telesná hmotnosť vo všeobecnosti nižšia ako u muža, takže ich zaťaženie hliníkom je ešte vyššie.
Pre 1250 µg v každej dávke vakcíny upravenej podľa telesnej hmotnosti:
V porovnaní s dospelým, ktorého telesná hmotnosť je 60 kg—pre dieťa mužského pohlavia, 1250 µg zodpovedá 373,5 µg/kg pri narodení; 224,5 µg/kg po 2 mesiacoch; 178,5 µg/kg po 4 mesiacoch; 157,5 µg/kg po 6 mesiacoch; 136,4 µg/kg po 1 roku; a 102,9 µg/ kg po 2 rokoch (v porovnaní s 18,4 až 20,8 µg/kg pre dospelého).
Podobne pre dievčatá je telesná hmotnosť vo všeobecnosti nižšia ako u chlapcov, takže ich zaťaženie hliníkom je ešte vyššie.
Jediný dostupný limit bezpečnostného dávkovania pre parenterálne expozície hliníku z Kódexu federálnych predpisov (CFR/FDA 21CFR201.323) je stanovený na 4 až 5 µg/kg/deň.
V súlade s tým vyššie uvedené limity dávky vakcíny 850 až 1 250 µg/dávka hliníka stanovené FDA výrazne prekračujú bezpečnostný limit parenterálnej dávky hliníka 4 až 5 µg/kg/deň.
To je tiež oveľa vyššie ako bezpečnostný limit hliníka vakcíny vypočítaný vedcami nie viac ako 10,31 až 16,01 µg/kg za deň pri narodení.
Nebrali sme do úvahy deti s renálnou dysfunkciou, čo je stav, ktorý je veľmi častý u predčasne narodených detí.
AUTOR: Yuhong Dong
Překlad: Boris Mesár, CZ24.NEWS
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi