Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
Jak je možné, že vyobrazení starověkých bohů napříč civilizacemi po celém světě, skrývají tolik podobností, ačkoliv se tyto civilizace nikdy nesetkaly? Pro některé teoretiky by tyto „náhody“ mohly poukazovat na mimozemskou intervenci v dávné minulosti.
Je opravdu možné, že všechny starověké kultury mohly být před tisíci lety nějakým způsobem propojeny? Nejde jen o vyobrazení bohů, existuje hned několik podobností mezi kulturami po celém světě jak v architektuře, tak v umění, či interpretaci jejich legend.
Ačkoliv mainstreamové proudy tvrdí, že kultury Afriky, Ameriky, Evropy a Asie nebyly ve starověku vzájemně propojeny, archeologické objevy naznačují opak. Vezměte v úvahu jen starověké památky rozeseté po celé planetě. Taková místa v Jižní Americe vykazují zvláštní podobnosti v designu i konstrukci s památkami postavenými na druhém konci světa, například v Africe.
Jsou tyto podobnosti pouhou náhodou?
Je tedy možné, jak naznačují příznivci teorií o starověkých astronautech, že entity z jiného světa ovlivnily starověké civilizace napříč celým světem? Jak je možné, že staří Olmékové, Aztékové, Egypťané a kultury Nového Zélandu sdílejí téměř identická vyobrazení svých bohů, kteří sestoupili z nebe?
Staří Olmékové a Stela 19 z La Venta
Stela 19 z La Venta je první známá reprezentace opeřeného hada v Mezoamerice. Opeřený had byl ve starověkých kulturách Mexika znám jako Kukulkan nebo Quetzalcóatl. Říká se, že tento bůh přišel z nebes a starověkým kulturám poskytl velké znalosti.
La Venta je starověké archeologické naleziště, které patřilo starověké civilizaci Olméků. Je zvláštní, že Olmékové byli jednou z prvních civilizací, které se vyvinuly v Americe. Stela 19 z „La Venta“ nabízí kuriózní znázornění opeřeného hada: Humanoidní postava sedící v jakémsi „vozidle“ nebo „na židli“, jako by manipulovala s nějakým typem artefaktu.
Na první pohled nic zajímavého. Zajímavé to začíná být až v momentě, kdy se na opačné straně světa najdou téměř identická zobrazení bohů.
Maorská legenda a bůh Pourangahua
Podle maorské legendy letěl bůh Pourangahua na svém kouzelném „ptákovi“ ze svého legendárního sídla Hawaiki na Nový Zéland. Je zvláštní, že podle legendy tento starověký bůh přišel z nebe na „stříbrném ptáku“.
Porovnáme-li znázornění opeřeného hada ve starověkém mezoamerickém folklóru s bohem Pourangahua, zjistíme záhadnou souvislost, oba jsou zastoupeni téměř identickým způsobem.
A je toho daleko víc
Od starověkých maorských legend se přesuneme do starověkého Egypta. Nejdeme tam tajemné znázornění staroegyptského boha Hapiho.
Hapi, známý jako „otec bohů“, byl ve starověkém egyptském náboženství bohem každoročních záplav Nilu. Tento starověký egyptský bůh symbolizoval plodnost, míval také modrou nebo zelenou kůži, která podle učenců představuje vodu. Podívejte se, jak je někdy zobrazován. Opět tu máme zvláštní podobnost s opeřeným hadem v Mezoamerice a bohem Pourangahua ve starověkém maorském folklóru.
Vraťme se do Mezoameriky
Vraťme se do dnešního Mexika, kde najdeme další kuriózní znázornění, které vzbudilo zájem starověkých teoretiků astronautů: krále Pakala.
Sarkofág krále K’inich Janaab‘ Pakal nebo běžněji známý jako Král Pakal je jedním z nejvíce diskutovaných témat, pokud jde o teorii starověkých mimozemšťanů. Víko sarkofágu tohoto velkého mayského vládce má několik velmi zvláštních zobrazení.
Starověcí mimozemští teoretici předpokládají, že představuje krále Pakala v nějakém typu vesmírné lodi během vzletu a tvrdí, že jeho ruce vypadají, jako by manipulovaly s nějakým typem stroje, jeho noha je umístěna na pedálu, zatímco dýchá nějakým typem dýchacího systému. Teorii o vesmírné lodi Pakal poprvé navrhl Erich von Däniken ve své knize „Vozy bohů “.
Zpracoval: Veronika K./More Zprav
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi