JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nic jim není svaté. Evropská komise – Bruselští zločinci plánují větší přístup k zašifrované komunikaci – kontrolovat a šmírovat vaše soukromí

EU: Komise chce rozšířit „cílený legální přístup“ k zašifrovaným datům kvůli organizovanému zločinu. Zastánci práva na soukromí a technologického firmy ho asi neuvítají.

Podle vnitřního dokumentu EU by evropské úřady měly povolen přístup ke komunikaci, která je zašifrována ze dvou konců. Návrh je potenciálně prostorem pro střet s technologickými společnostmi a také se stoupenci ochrany soukromí, informovaly noviny Financial Times (16/09/20, str. 4)

Nový návrh chce rozšířit „cílený legální přístup“ k takto chráněným datům v rámci boje proti organizovanému zločinu či sítím těch, kteří zneužívají děti. V současnosti má být návrh, který připravila Evropský komise otázkou další diskuze mezi členskými státy Evropské unie. Přístup k zašifrovaným komunikacím by podle Komise měl pomoci ve vyšetřování a v žalobách proti zločincům. Komise dále v interním dokumentu tvrdí, že členské země volaly po nalezení řešení v otázce přístupu k tomuto typu digitálních dat bez toho, aby došlo k narušení soukromí a se zárukou na spravedlivý soudní proces.  V dokumentu se cituje využití legálních možnosti komunikace, která se šifruje z obou konců ke kriminální činnosti.

Nejmenovaný představitel Evropské komise novinám Financial Times ohledně těchto plánů sdělil: „Cílem je umožnit zpravodajské komunitě, aby byla schopna sledovat vzkazy na WhatsApp.“

Zdroj: http://casopisargument.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář