JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Odsúdený Lipšic, ktorý zabil človeka na priechode pre chodcov, chce byť generálnym prokurátorom

SLOVENSKO: Informácia, že Daniel Lipšic, ktorý bol odsúdený za prečin usmrtenia chodca na priechode v prekročenej rýchlosti, smeruje na jeden z najvyšších postov v justícii, verejnosť vyvádza z miery. Bolo by to po prvýkrát v dejinách SR, kedy by post najvyššieho predstaviteľa prokuratúry obsadila osoba, ktorá je aktuálne vo výkone trestu.

Za bežných okolností by sa každý normálny a empatický človek, ktorý zabil iného človeka, stiahol z verejného života, politiky aj advokácie. Odsúdený Lipšic, zodpovedný za smrť 72-ročného chodca, sa po mediálnych exhibíciách v procese s Kočnerom absolútne neštíti a je pripravený vykonávať funkciu generálneho prokurátora.

Lipšic v tom čase pôsobil v subjekte OĽANO-Nova. Igor Matovič, ako jeho vtedajší stranícky šéf, sa ho hneď zastal, keď na sociálnej siet napísal: Je mi ľúto mŕtveho človeka, či išiel po prechode alebo nie. Či mal vypité alebo nie. Jemu už život nikto z nás nevráti. Zároveň viem, že to, čo sa stalo, sa môže stať každému z nás a preto stojím pri Danovi. Potrebuje nás, tak, ako my všetci potrebujeme jeho.“

Lipšic sa po dopravnej nehode len zdanlivo stiahol z verejného života, pričom celý čas pripravoval svoj návrat.

Podľa Ľuboša Blahu Lipšic nesie spoluzodpovednosť za vraždu Jána Kuciaka.

Odeslat komentář