JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Oficiálně přiznaná čísla: koronavirus zabil už 200 lidí, přes 8000 nakažených!

SVĚT: Počty mrtvých, kteří v Číně podlehli nákaze nebezpečným typem koronaviru, se každým dnem zvyšují. Tamější úřady uvedly, že počet obětí vystoupal na 170, nakažených je k osmi tisícům. U dalších více než 12 tisíc nakažených se čeká na výsledky testů, píše agentura DPA. Současně se zvyšují počty nemocných v ostatních částech světa.

11:11 – Rusko se rozhodlo uzavřít svou hranici na Dálném východě v reakci na šíření nového koronaviru, který už si v Číně vyžádal 170 obětí a 7800 nakažených.

10:36 – Premiér Andrej Babiš zvažuje, že navrhne vládě dočasně zakázat lety z Číny do Česka. Je také připraven pro Čechy v Číně poslat speciál, pokud se to do soboty nevyřeší.

10.00 – Vědci v Thajsku v souvislosti v novým typem koronaviru začali zkoumat netopýry. V Thajsku existuje 14 potvrzených případů infekce virem, které mohou vyvolat plicní onemocnění.

9:53 – První případ nákazy novým typem koronaviru oznámila dnes druhá nejlidnatější země světa Indie. Infekce se nově rozšířila i na Filipíny

9:15 – V Praze je osmý člověk testovaný kvůli podezření na koronavirus. Výsledky se zpracovávají, uvedla Hygienická stanice Hlavního města Prahy

8:30 – Prvního nemocného koronavirem hlásí Tibet. Pacient na konci prosince navštívil epicentrum nákazy město Wu-chan. Znamená to, že nový koronavirus je už ve všech regionech a provinciích Číny, napsala DPA. Také Francie má další případy, celkově je tam pět nemocných. Nově ochořela dcera 80letého nakaženého z Číny, oznámo francouzské ministerstvo zdravotnictví.

Stav seniora, který leží v pařížské nemocnici, je vážný. Navíc se přihoršilo i dalšímu nemocnému, zhruba třicetiletému pacientovi, píše DPA. Ten je v nemocnici od minulého týdne. V současné době je potvrzeno kolem 50 nakažených mimo Čínu.

7:00 – Mnohé země pracují na tom, aby z epicentra nákazy – města Wu-chan dostali své občany domů. Letadla s prvními lidmi přistála už ve středu v Japonsku a USA. Podle dosavadních informací zatím nikdo z navrátivších netrpí příznaky nákazy koronavirem 2019-nCoV.

IKEA uzavřela všechny čínské prodejny

Země i jednotlivé firmy přijímají opatření proti šíření viru. Například švédský nábytkářský řetězec IKEA ve čtvrtek oznámil, že dočasně uzavřel všechny své prodejny v Číně kvůli šíření nového koronaviru. Už ve středu firma IKEA uzavřela polovinu ze svých 30 obchodů v Číně.

Koronavirus 2019-nCoV, který vyvolává onemocnění s příznaky chřipky a někdy může způsobit i zápal plic.

Odeslat komentář