JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Oficiálně přiznaná čísla: Koronavirus zabil už víc než 300 lidí, přes 15.000 nakažených!

SVĚT: Filipíny v neděli ohlásily první úmrtí pacienta nakaženého novým koronavirem mimo území Číny. Nakažených je již celkem přes čtrnáct tisíc lidí a 304 pacientů infikovaných koronavirem zemřelo, informovaly prostřednictvím agentury AFP čínské úřady. Do České republiky má dnes přiletět pětice Čechů, která požádala o evakuaci z Číny.

První obětí, která zemřela mimo Čínu, je čtyřiačtyřicetiletý Číňan z Wu-chanu. „Je to první ohlášená smrt mimo Čínu,“ potvrdila zástupkyně Světové zdravotnické organizace (WHO) Rabindra Abeyasingheová.

Téměř 14 500 nakažených, 304 mrtvých

Jenom v Číně bylo potvrzeno 2 590 nových případů koronaviru, přičemž celkový počet nakažených se již vyšplhal na téměř 14 500. Obětí od včerejška přibylo dalších 45 a celkově už vinou koronaviru zemřelo 304 lidí. Nemoc se již rozšířila do nejméně pětadvaceti zemí světa. První nakažené hlásily o víkendu také Velká Británie, Rusko a Švédsko.

První úmrtí mimo Čínu přichází v době, kdy rostoucí počet vlád po celém světě uzavírá ve snaze o zastavení šíření nemoci své hranice lidem z Číny, nebo těm, kteří do Číny nedávno cestovali. Čína ve snaze izolovat virus uzavřela ohnisko nákazy, město Wu-chan, do karantény, stejně jako některá další okolní města.

Do ČR se dnes vrátí pětice Čechů

Spojené státy americké, Austrálie, Nový Zéland a Izrael zakázaly cizincům vstup na území, pokud byli v nedávné době v Číně, a varovaly své vlastní občany před cestováním do této asijské země. Mongolsko, Rusko a Nepál uzavřely pozemní hranice s Čínou a Papua-Nová Guinea šla až tak daleko, že zakázala vstup komukoliv, kdo přichází z přístavů či letišť kdekoliv po Asii.

Do České republiky by se dnes měla vrátit pětice Čechů, kteří kvůli šíření koronaviru požádali o evakuaci z Číny. Z Wu-chanu čeští obyvatelé odletěli po druhé hodině ráno do Evropy. Z Bruselu je do Prahy má přepravit tuzemský vojenský speciál, ve kterém bude i lékař. Spolu s Čechy letadlem mají přiletět i dva slovenští občané, pro něž přijedou lékaři ze Slovenska. Po příletu mají být Češi převezeni do Nemocnice Na Bulovce ke čtrnáctidenní karanténě.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář