JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Oficiálně přiznaná čísla: Koronavirus zabil v Číně už více než 425 lidí, přes 20.000 nakažených!

ČÍNA: Počet nově potvrzených případů nákazy koronovirem v Číně byl v pondělí 3 235, oznámily v úterý čínské úřady. Celkový počet nakažených dosáhl 20 438, zatímco v neděli jich bylo přes 17 tisíc. Zemřelo 425 lidí, což je o 64 víc, než předchozí den. První oběť hlásí Hongkong.

Veškerá pondělní úmrtí jsou hlášena z města Wu-chanu, odkud se epidemie rozšířila. Celkem podle čínské televize ve Wu-chanu epidemii podlehlo přes tři sta lidí. Mezi nakaženými v Číně je podle CNN nově také měsíční holčička, její stav je stabilní.

Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že počet potvrzených případů bude dál stoupat, protože tisíce odebraných vzorků se zkoumá.

V provincii Chu-pej začala přijímat pacienty nově vybudovaná nemocnice s kapacitou tisíc lůžek, další nemocnice s
1 500 lůžky má být dokončena v příštích dnech.

V Hongkongu podlehl koronaviru devětatřicetiletý muž, který v lednu navštívil čínský Wu-chan. Podle lékařů trpěl i jiným dlouhodobým onemocněním.

Koronavirus v číslech

  • Potvrzené případy celosvětově: nakažených 20 627, mrtvých 427
  • Případy v Číně: nakažených 20 438, mrtvých 425
  • Mimo Čínu: nejvíce nakažených v Japonsku 20, Thajsku 19 a Singapuru 18, mrtví mimo Čínu: Filipíny a Hongkong

Do Wu-chanu přijíždějí armádní lékařské týmy, které mají lékařům v městských nemocnicích pomáhat. Čínský prezident Si Ťin-pching na zvláštní schůzi politbyra komunistické strany prohlásil, že země vede „všelidovou válku,“ která má cestou prevence epidemii zastavit. Ti, kdo své povinnost zanedbávají, budou potrestání, citovala prezidenta televize CCTV.

Čínské ministerstvo zahraničí znovu upozornilo Spojené státy, že by neměly přehánět reakci na epidemické šíření nového koronaviru a vyzvalo Washington, aby spolu s Pekingem nákazu zastavil. Čína vzala na vědomí nabídku americké pomoci a doufá, že pomoc přijde co nejdřív, konstatovala mluvčí ministerstva Chua Čchun-jing.

Výskyt viru potvrdilo více než 25 zemí světa.

Cizince z Číny odbavují v Rusku pouze v Moskvě

Rusko s platností od úterý na všech letištích v zemi omezilo vstup cizinců přijíždějících z Číny na území Ruské federace. Podle vládního rozhodnutí, které zveřejnila agentura TASS, je jedinou výjimkou moskevské mezinárodní letiště Šeremeťjevo. Zákaz se netýká občanů postsovětských států sdružených v Euroasijské hospodářské unii.

Už v pondělí Rusko kvůli obavám z šíření nákazy novým koronavirem dočasně přerušilo vlakové spojení s Čínou. Opatření se týká železniční osobní dopravy. Už dřív Rusko uzavřelo státní hranici s Čínou na Dálném východě. Ruská vláda dočasně zrušila bezvízový styk s Čínou pro turisty a přestala rovněž vydávat pracovní víza pro čínské občany.

V Rusku byly zatím potvrzeny první dva případy nákazy koronavirem, v Zabajkalském kraji a Ťumenské oblasti. V obou případech jde o čínské občany, kteří přicestovali z Číny. Hospitalizováni byli i lidé, kteří s nimi přišli do styku.

Odeslat komentář