JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

OSN se chystá zřídit nad internetem diktátorkou pravomoc

SVĚT: Spojené národy chtějí zřídit nad Internetem kontrolu pro totalitní režimy jako Čína, uvádí zprávy.

Valné shromáždění schválilo rezoluci sponzorovanou Čínou a Ruskem o zřízení komise „mezinárodních expertů“, jejichž úkolem bude zastavit „využívání informačních a komunikačních technologií ke zločinným účelům.“

Mnoho expertů však varuje, že tento krok jsou jen zadní vrátka pro diktátorské režimy, aby cenzurovaly celosvětový web.

„Spojené státy, Evropská unie a skupiny lidských práv mají obavy, že tyto formulace jsou jen kódovými slovy k legitimizaci razií na svobodný projev, když řada zemí definuje kritiku vlády jako „zločinné“ jednání, hlásí AFP.

Summit.news hlásí:

Human Rights Watch říkají, že seznam sponzorů této rezoluce je „galerií těch nejzločinnějších států na planetě zemi s nejrepresivnějšími vládami“ a že „chce dávat zemím zákonné právo provádět internetová zatmění a cenzuru, neboť vytváří potenciál pro kriminalizaci svobody slova.“

Vlády jako čínská už internet cenzurují a během občanských nepokojů ho vypínají, přičemž uplatňují tresty ‚přes skóre sociálního kreditu‘ pro ty, kdo kritizují stát.

Tato komunistická země rovněž rozjíždí plán donutit občany, aby podstoupili test rozpoznávání tváře, aby mohli používat internet. Kritizuješ úřady? Nemáš žádný nárok na Internet.

Před skoro 10 lety jsme už předpověděli, že se tohle urodí v článku nazvaném ‚Opatření kybernetické bezpečnosti dají vládě mandát k používání průkazek na používání Internetu‘.

„Vláda pracuje na tom, aby „pod pláštíkem kybernetické bezpečnosti“ diskreditovala a zrušila současnou internetovou infrastrukturu ve snaze o nový centralizovaný a regulovaný celosvětový web,“ psal jsem tehdy v červnu 2010.

Ve skutečnosti se Spojené národy pokouší tento rámec legitimizovat zřízením větších pravomocí pro utlačitelské režimy, aby mohly definovat určité typy komunikace v rámci dlouhodobé agendy jako zločinné.

Jak už jsme v minulosti zdůrazňovali, Globální pakt OSN o migraci rozšířil definici ‚nenávistné mluvy‘ tak, aby bylo zločinem kritizovat masovou imigraci.

Ovšem je téměř jisté, že USA za druhé Trumpovy administrativy budou ignorovat jakékoliv pokusy OSN uvalit svoji hegemonii nad Internetem, ale jestli v roce 2020 zvítězí Demokraté, tak by to mohlo dopadnout jinak.

Odeslat komentář