Osudová chyba: Európska únia uvalila ďalšie sankcie na Rusko

Pílime si ňou konár sami pod sebou. A ten pád bude bolieť.

1. Sankcie sa zavádzajú kvôli Navaľnému a jeho angínke – pánkovi sa spustil soplíček po údajnom útoku najstrašnejším smrteľným nervovým plynom a poležal si týždeň v nemeckom špitáli. A teraz sa ideme tváriť, že budeme trestať Rusov. A slovenská vláda pri tom asistuje – to je absurdné!

2. Rusku už dochádza trpezlivosť. Nečudujem sa. Európa robí osudovú chybu. Potrebujeme ruskú ropu a plyn. Potrebujeme ich pri pacifikácii rozpínavých Turkov. Potrebujeme ich pri riešení kríz na Blízkom východe.

3. Potrebujeme ich všade. Tak sa k nim podľa toho začnime správať, preboha! Dosť bolo nenávisti. Svet je na pokraji katastrofy – už nie je čas na žabomyšie vojny.

4. Pozrite si seriál Spiaci agenti, obe série, a pochopíte, ako to funguje s takými, ako je Navaľnyj. Financujú ich americké tajné služby, ktoré majú pod palcom aj svoje trolie farmy, médiá či mimovládky.

5. Viete, ako vyzerajú tí slávni liberálni politici, novinári či aktivisti? Zväčša sú to dobre situovaní a bohatí miestni politici či novinári, ktorí predstierajú, že im ide o blaho bežného pracujúceho Rusa, no v skutočnosti živého robotníka videli možno raz v živote a od znechutenia si odpľuli. A keď sa robotníka náhodou fyzicky dotkli, svoj oblek od Armaniho dajú okamžite do čistiarne.

6. A toto majú byť tí hrdinovia bežného ruského robotníka – ako Navaľnyj, o ktorom sa najnovšie prevalilo, že mu liečbu angíny (pardon – novičoku) v Nemecku v hodnote desiatok tisíc eur preplatili ruskí biznismeni a oligarchovia. Ja len, že to je ten proletariát, ktorý Navaľnyj zastupuje.

7. V Spiacich agentoch stelesňuje takéhoto Navaľného náruživý blogger z mestskej kaviarne, ktorý chce z Ruska vybudovať Ameriku.

8. CIA mu posúva falošné obvinenia, ktoré on zverejňuje a pomocou trolov na internete burcuje verejnosť. Rozbuškou pre protesty je vražda opozičného aktivistu, ktorú zinscenovala CIA – čo vám to pripomína?

9. Druhá séria Spiacich agentov rozkrýva mediálne techniky, ktoré sa využívajú na očierňovanie ruského prezidenta Putina. Nech sa stane akákoľvek bežná nehoda v krajine v ktoromkoľvek provinčnom mestečku, vždy sa to dá mediálne zvaliť na Putina.

10. Všetko treba využiť na to, aby sa z neho robil netvor a diktátor. Centrá z Prahy či Berlína kontrolujú protiruskú propagandu v celej Európe.

11. Cynická mediálna mašinéria – prepracovaná a sofistikovaná. Konečne to niekto spracoval aj do atraktívnej filmovej podoby – na pozadí akčného príbehu to ľudia ľahšie pochopia.

12. Čo je výsledkom tejto protiruskej hystérie, ktorú umelo vytvárajú západné tajné služby? Výsledkom sú sankcie voči Rusku, zmanipulovaná západná verejnosť a konkrétne geopolitické či korporátne záujmy USA a západoeurópskych mocností. O tomto je aj kauza Navaľného – bije to do očí.

13. Chcú zničiť Ruskú federáciu a ovládnuť ju tak, ako v 90. rokoch. Aby boli Rusi na kolenách, aby ich mali pod kontrolou. Ako za Jeľcina. Stojí im v ceste Vladimír Putin a preto doňho kopú.

14. Majú svoje nastrčené bábky ako je Navaľnyj, ktorého popularita v Rusku je na úrovni Miroslava Beblavého na Slovensku, ale na Západe sa médiá tvária, že je to spasiteľ Ruska. Celé je to také trápne, až z toho človeku naskakujú zimomriavky.

15. Rusi presne vedia, ako to funguje. Film Spiaci agenti je toho krásnym dôkazom. Gratulujem STV k odvahe, že tento ruský seriál odvysielala – verím, že sa slovenský divák dočká aj druhej kratšej série, obe stoja za to. Otvorí to oči mnohým ľuďom.

16. Áno, Rusi vedia, ako to funguje, ale už toho majú tak akurát plné zuby. Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov avizuje, že dôjde k prerušeniu kontaktov s Európou. Len pripomínam, že Európska únia je energeticky závislá od Ruska.

17. Primitívna rusofóbia, ktorú na Západe šíria, môže mať na náš kontinent sebavražedné účinky – Rusi môžu ropu predávať aj Číne, sme to my v Európe, kto je závislí na tom, aby nás „nevypli“.

18. Za daných okolností provokovať medveďa bosou nohou považujem za vrchol stupidity. A keď vidím, že pri tom asistuje aj slovenská vláda, ťukám si na čelo. Oni sa kompletne museli zblázniť.

19. Európa potrebuje Rusko. A Rusko si nenechá donekonečna brnkať po nose. Už sa vykašlime na všetky sankcie, na všetkých agentov Navaľných, na všetky tie hlúpučké útoky proti Rusku – táto špirála nenávisti nikam nevedie.

20. Pílime si ňou konár sami pod sebou. A ten pád bude bolieť. Pozrite si Spiacich agentov a pochopíte.

Autor: Ľuboš Blaha, publikováno na Facebooku

autor je poslancem NR SR a místopředsedou strany Smer-SD

Zdroj: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/

Napsat komentář