Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
Začali používať prízemné meranie teploty, nie teploty vzduchu 2 m nad povrchom ako doteraz !
Pomocou týchto upravených noriem sa dajú “skonštruovať” rekordné teploty. Neexistuje žiadna globálna vlna horúčav, planéta nehorí, sú miesta výrazne nad normálom aj pod ním, chlad v Argentíne je rovnako pôsobivý ako horúčavy, pokiaľ ide o odchýlky od normálu.
Hystéria sa začala, keď senzáciechtivé klimatické médiá v Nemecku a inde, ako napríklad Relotius Spiegel, nekriticky citovali nedbalo formulovanú a manipulatívnu správu Európskej vesmírnej agentúry (ESA) z 13. júla , v ktorej sa ako prvá uvádzala teplota “vzduchu”:
—,,Teploty v celej Európe tento týždeň stúpajú uprostred dlhotrvajúceho obdobia intenzívnych horúčav. A to sa ešte len začalo. Taliansko, Španielsko, Francúzsko, Nemecko a Poľsko čelia veľkej vlne horúčav, pričom na ostrovoch Sicília a Sardínia sa očakáva, že teplota vzduchu vystúpi až na 48 °C, čo je potenciálne najhorúcejšia teplota, aká kedy bola v Európe zaznamenaná.”
Pôvodná správa ESA pokračovala a až neskôr spresnila, že sa v skutočnosti týkala povrchovej teploty (zvýraznenie pridané):
— ,,V animácii nižšie sú použité údaje z rádiometra misie Copernicus Sentinel-3 a zobrazuje teplotu zemského povrchu v Taliansku v období od 9. do 10. júla. Ako je na obrázku jasne vidieť, v niektorých mestách prekročila teplota zemského povrchu 45 °C, najmä v Ríme, Neapole, Tarante a Foggii. Na východných svahoch Etny na Sicílii bolo zaznamenaných viac ako 50 °C.”
Nešlo o štandardné teploty zaznamenané vo výške 2 m nad zemským povrchom, ktoré vždy vidíme v denných správach o počasí a ktoré sú oveľa chladnejšie, ale o teploty priamo na povrchu zeme. Tento zásadný rozdiel zostal úplne bez povšimnutia médií a novinárov, ktorí informovali o nových rekordoch vysokých teplôt. Kým pozorní čitatelia tento trik odhalili, správa sa už rozšírila po celom svete.
Včera ESA uverejnila (nejasné) vysvetlenie, v ktorom vysvetlila rozdiel medzi povrchovou teplotou a teplotou vzduchu vo výške 2 metrov nad zemou, ale naďalej zavádzala:
—,,Povrchová teplota Zeme je teplo, ktoré pociťuje “povrch” Zeme pri dotyku. Teplota vzduchu, ktorá sa uvádza v našich denných predpovediach počasia, je mierou tepla vzduchu nad zemou.”
ESA sa neobťažovala spomenúť, že teplota povrchu je oveľa vyššia ako teplota vzduchu vo výške 2 metrov.
“Najintenzívnejšia klimatická lož”
“To, čo sme zažili v posledných dňoch, bola najintenzívnejšia klimatická lož od začiatku zaznamenávania teploty,” informoval tu nemecký Achtung Reichelt o dôsledkoch nedbalej a manipulatívnej tlačovej správy ESA a následnej mediálnej búrke: “Problémom tejto správy je, že nič z nej nie je pravda.
Na Sicílii dosiahla teplota cez víkend len 32 °C, čo je ďaleko od 48 °C, čo ilustruje veľký rozdiel medzi povrchovou teplotou na zemi a údajmi nameranými 2 metre nad zemou.
29 juillet 1983 – Brigitte Simonetta nous annonçait, tout sourire, que la température avait atteint 42,6° à Saint-Raphaël.#caniculemoncul #secheressemoncul
N'écoutez pas ceux qui agitent une prétendue menace climatique afin que vous renonciez de vous-même à vos libertés. pic.twitter.com/q47PMnWqSL
— Noiregoutte 🇨🇵 (@Noiregoutte) July 18, 2023
1881 – 1884 – 1900 – 1904 4 mesiace horúceho júla vo Francúzsku. 43 °C v Montpellier 39,5 °C vo Versailles 39 °C v Nantes
AUTOR: PATRICE GIBERTIE
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi