JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Paul Joseph Watson: Australské veřejnoprávní vysílání řeší důležitou otázku: „Jsou šachy rasistické?“

AUSTRÁLIE: Australskými daňovými poplatníky financovaný vysílač ABC je teď zpátečníky zesměšňován, když vedl debatu řešící, jestli jsou šachy rasistické, neboť bílá strana má podle pravidel této hry tradičně první tah.

Bývalý člen Australské šachové federace zjistil, že tato debata má proběhnout, když ho radiový producent požádal o účast.

„ABC dospěla k názoru, že šachy jsou RASISTICKÉ, protože bílí mají vždy první tah!“ tweetnul John Adams s dodatkem: „Věřte tomu, že se národní vysílač zapojí v rámci ideologického Marxismu do čehokoliv a všeho v Austrálii!“

Rozzuření Australané se uchýlili na Twitter, aby vyjádřili vůči ABC pobouření, že vyhazuje peníze na takové zbytečné otázky.

„Lidé od národního vysílače chtějí, aby se zaměřoval na důležitější problémy,“ řekl jeden. „Lidé mají ekonomické problémy, zdravotní problémy, potíže s karanténou. Nechtějí, aby se jejich prachy vyhazovaly za blbosti.“

Australský šachový expert Kevin Bonhan však řekl, že se té debaty, co má dnes proběhnout, zúčastní.

Vyšlo z toho, že první tah bílého týmu nemá nic společného s „rasismem“ a 5minutový okamžitý průzkum tuto skutečnost potvrdil.

Ty strany byly tak zabarveny jako bílé či černé, protože to byly tou dobou nejlevnější barvy na trhu v době vynalezení této hry v severozápadní Indii.

Pravidlo, že bílý má první tah, bylo součástí tandardizace šachů pro mezinárodní soutěže v 19. století a nemá nic společného s rasou.

My ale žijeme v roce 2020 a vše je potenciálně rasistické, pokud se do toho vloží mocenská skupina nebo dav na sociálních médiích.

Paul Joseph Watson

Překlad: reformy.cz

Komentář

Odeslat komentář