JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Pětice migrantů vyrazila z jižní Moravy do Prahy taxíkem

ČR: Daleko nedojeli. Policie zadržela na dálnici D1 v Jihomoravském kraji pět migrantů, kteří neměli doklady a jejichž zemí původu je nejspíš Eritrea. Měli podle svých slov namířeno přes Prahu do Německa a na cestu do metropole si vzali taxi.

Cizinecká policie zastavila pětici migrantů ve čtvrtek večer. O podezřelých zákaznících je informovala dispečerka taxislužby s tím, že vůz směřuje po dálnici na Prahu. Policisté následně na dálnici D1 objevili čtyři muže a jednu ženu ve věku mezi 20 a 30 lety. Pětice měla podle své výpovědi za sebou plavbu lodí do Itálie, následně je převaděči měli dopravit, každého za 600 euro, do Německa.Po delší přestávce v Rakousku je pak převaděči donutili vystoupit z dodávky v Hustopečích. Řidič jim prý sdělil, že jsou v Německu. Po zjištění, že ještě nejsou v cílové destinaci, zvolili pro další cestu taxík do Prahy.

Migranti jsou tak teď zadržení v záchytném zařízení pro cizince a probíhá správní řízení o jejich vyhoštění. Pravděpodobně budou vráceni do země původu, kterou by měla být Eritrea.

Policie loni v celé republice odhalila na 4992 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně.

Odeslat komentář