JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Pirát Kolář junior zcela otevřeně přiznává, že je jenom obyčejný podlý hajzlík co zneužívá epidemie Koronaviru a inteligence se mu vyhýbá na milion mil: „Využili jsme situace. Schválilo se to v noci“ ….jako noční příšery co řádí v noci

ČESKO: Radnice Prahy 6 využila nouzový stav, který v Česku platí kvůli koronavirové epidemii, k odstranění sochy kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády v Bubenči. V České televizi to večer řekl starosta šesté městské části Ondřej Kolář (TOP 09). Přesun sochy se podle něj chystal od září, rada o odstranění rozhodla na mimořádném zasedání v noci. Mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek v pátek dopoledne uvedl, že šlo o dlouhodobě připravovanou akci, která s opatřeními proti epidemii nesouvisí.

Radnice podle Koláře využila nynější situace, kdy je v zemi striktně omezen volný pohyb na veřejnosti, protože se tak přesun Koněvovy sochy do depozitáře mohl odehrát bez „humbuku“. Zmínil demonstrace „prapodivných lidí z pravicové i levicové spodiny“, kteří loni v září protestovali proti zakrytí sochy ochrannou plachtou. Využití nouzového stavu Kolář nepovažuje za zbabělé, protože přesun sochy radnice plánovala řadu měsíců. „Té věci to jedině pomohlo,“ míní.

Ondřej Kolář ještě žije – !Argument

Maršál Koněv se podílel na osvobození Prahy od nacistů, ale i na krvavém potlačení protikomunistického povstání v Maďarsku. Proti postupu radnice ostře protestovali jak čeští komunisté, tak Rusko prostřednictvím svého velvyslanectví nebo prezident Miloš Zeman. Socha byla odvezena do depozitáře, v budoucnu má být umístěna v chystaném Muzeu paměti 20. století. Koněvův pomník má být na náměstí Interbrigády nahrazen památníkem osvobození Prahy na konci druhé světové války.

 

 

Odeslat komentář