JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

PL/Tomáš Vyoral: Páteční zúčtování (Rozhovor)

ČESKO: PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Zajímavé, že psychopati vulgárně se vyjadřující a vyhrožují či nabádající k zastřelení, oběšení či močení na hroby svých politických oponentů typu Pavla Novotného a nekonečné řady jiných, jenže se správným kádrem lepšího člověka, zřejmě eurosoudruha Hamáčka úplně nevzrušují,“ podotýká komentátor Tomáš Vyoral k novému počinu policie, který na internetu vyvolal poprask. Plně si ovšem uvědomuje, že většina policistů s tím nic společného nemá. Vyoral se také pozastavuje nad současnou absencí Milionu chvilek ve veřejném prostoru a říká, čím by Česku Mikuláš Minář prospěl úplně nejvíce. Věra Jourová by se podle Vyorala měla omluvit. A přišlo i „smeknutí roušky“ před hercem Davidem Prachařem, který se pokusil ukázat, že jsou dva typy umělců.

Policie musí v časech karantény řešit řadu oznámení ve stylu „dívám se na souseda, sedí na balkóně a nemá roušku“. Nebo „v parku na lavičce jen tak sedí člověk“. Lidé mají zkrátka pocit, že musí všechno poctivě nahlásit. Politolog Jiří Pehe v souvislosti s tím poznamenal, že Češi mají udavačství v krvi. Je to, podle vás, tak?

Nic není černobílé, a jak někdo řekl, každý z nás má v sobě kousek Hitlera i kousek žida. Tak jako všude, je i mezi Čechy řada udavačů, jako jsou samozvaní Kartousovi elfové, snaživých úderníků nebo hvězda filmů pro dospělé pány Jakub Janda a jemu podobní neziskovkáři…

Můžeme také vzpomenout také nedávný dopis skupiny poslanců ze 7 z 9 parlamentních stran Kongresu USA nazvaný „Pražská výzva k informační odpovědnosti“, v němž v rámci boje proti dezinformacím zástupci ODS, TOP 09, Pirátů, ANO, ČSSD, KDU-ČSL a STAN lokajsky žádali americké zákonodárce o zvážení regulace technologických gigantů.

Rovněž klasické bonzování některých europoslanců v Evropském parlamentu je legendární. Experty jsou na to borci z KDU-ČSL nebo z Pirátů. Troufám si tvrdit, že i Pehe možná sám dobře ví, o čem mluví.

Takže ano, i mezi Čechy, Moraváky a Slezany jsou udavači, jako všude jinde. Ale neviděl bych to nijak černě.

A co policie? „Objevují se pisatelé, kteří mnohdy svým extrémním vyjádřením, nevhodnými výrazy komentují známé osobnosti či postup vlády České republiky. Následky svého počínání si však zřejmě neuvědomují. Svým hanlivým výrokem mohou naplnit skutkovou podstatu hned několik trestných činů a vystavit se tak trestnímu stíhání,“ píše se v prohlášení KŘP PČR Karlovarského kraje ze dne 20 .4. 2020. Pachatelům prý hrozí až dva roky natvrdo. Je to, podle vás, v pořádku? Jsou toto ty důležité úkony, kterými se nyní má policie zabývat?

Chápu, že většina běžných policistů s tímhle nemá nic moc společného a jen plní jako správní zaměstnanci a důstojníci svůj úkol a poslání.

Ale vedení a zejména ona proislámská hlava teď příhodně oděná v rudém PR svetru, která tu přesvědčuje, tu slibuje a tu hlavně vyhrožuje, vykazuje takovou aroganci a nadřazenost, kterou by měli problém porazit i komunisti v období normalizace. Zajímavé, že psychopati – vulgárně se vyjadřující a vyhrožující či nabádající k zastřelení, oběšení či močení na hroby svých politických oponentů – typu Pavla Novotného a nekonečné řady jiných, jenže se správným kádrem lepšího člověka, zřejmě eurosoudruha Hamáčka úplně nevzrušují. Ti totiž v souladu s jeho liberálně-topkařským uvědoměním konají tyto skutky humanitárně a ve jménu pravdy a lásky. A to se může. Bo, tak je to správně a tak to má byt.

Moc byla a je vždy velmi ošidná a lákavá, což nám naprosto příkladně v současné době ukazují nejrůznější kvazi epidemiologové či právě předseda Ústředního krizového štábu.

S*áči Zemane, vytíráš si lidma p*del, napsal Mirek Topolánek poté, co si poslechl slova prezidenta Miloše Zemana (nejen) o případném zavření hranic na jeden rok. Podle Topolánka nebyl Zeman nikdy demokrat. Lze s něčím z toho souhlasit? Na co Topolánek ukázal?

Transformovaný nebo konečně přiznaný slunečník plný pravdy a lásky a chlap s gulama, co se nechal znásilnit hrou na Drahoše, což mi doposud moc rozum nebere – ač chápu spojení Topolánek–Křetínský – ztrácí nervy a řadí se do jednoho údernického šiku s Šafrem, Jandourkem, Jandou, Novotným, Kolářem, Hřibem, Hilšerem, Fischerem, Hrušínským, Etzlerem a jinými. Vskutku vybraná společnost, nemyslíte? Minimálně na sbírání psích hovínek po veřejných prostranstvích. To by byli kluci ušatí, eurovatí a dolarovatí možná konečně trochu k něčemu.

Odeslat komentář