JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Plán vlády pravidelne plošne testovať opäť vzbudzuje vášne: Matovič píše, že teraz je čas zabojovať za starých, slabých a chorých. Taraba reaguje: „Papaláši, čo chodia infikovaní do parlamentu dnes niečo odkazujú ľuďom?“

SLOVENSKO: Po včerajšom mimoriadnom rokovaní vlády je pravdepodobné., že Slovensko čaká každý týždeň pravidelné testovanie antigénovými testami. Čo na to hovoria politici zo súčasnej parlamentnej i mimoparlamentnej opozície?

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) po pondelkovej tlačovej konferencii na Úrade vlády, kde sa hovorilo aj o novom pravidelnom celoplošnom testovaní, zverejnil krátky status na sociálnej sieti, kde dodal:

„Ľudia nie sú čísla. Zabojujme za nich. Starých, slabých, chorých. Ukážme, že nám záleží aj na nich, keď si už teda myslíme, že nám sa nič nemôže stať. Milujme blížneho, ako seba samého. Je čas.“

Na to, že vláda sa chystá opäť nedobrovoľne testovať celé Slovensko reagoval na sociálnej sieti nezaradený poslanec NR SR Tomáš Taraba: „Papaláši, čo chodia infikovaní do parlamentu dnes odkazujú ľuďom, že ak sa nepôjdu testovať „nepôjdu ani do prírody.“ No samozrejme, že ľudia do prírody chodiť budú,“ vyhlásil.

Taraba si myslí, že verejnosť sa zhodne, že ak naozaj vláda naženie ľudí v zime testovať sa, aby zistili, že im testy, ukázali „nejaké smiešne 2%“ v najinfikovanejšom meste a zbytok nechali v radoch nakaziť, tak bude to ideálne miesto na vyzbieranie podpisov pre referendum.

„Z tohto pohľadu je to ponuka, ktorá sa neodmieta. Bude to rýchlejšie, lacnejšie, efektívnejšie,“ doplnil na margo referenda v mobilných odberových miestach poslanec Tomáš Taraba.

Bývalý minister zdravotníctva a krátko aj vnútra Tomáš Drucker zo strany Dobrá voľba ku tomu dodal, že pondelkové divadlo na Úrade vlády opäť potvrdilo, že Igor Matovič je nespôsobilý riadiť vládu.

„Žije v paralelnej realite, v ktorej sa venuje iba svojej posadnutosti plošným testovaním. Organizovať ďalšiu celoslovenskú spartakiádu vo vytieraní nosa v čase, keď prudko pribúdajú chorí, kolabujú nemocnice a zdravotníci… To kto bude robiť? Ľudia majú obmedziť kontakty na minimum, nie opäť vystávať niekde a naháňať ich niekam na spoločné miesta. Toto je nápad nepríčetného a nerozumného šialenstva!“

Drucker vyzval koaličných poslancov, aby využili svoje ústavné právomoci a zbavili Igora Matoviča moci. „Je to jediný spôsob ako ochrániť Slovensko pred jeho sebestrednými výčinmi.“

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/

Odeslat komentář