JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Politológ Roman Michelko: Mainstream Vám to nepovie! Najväčší zlodeji sa stretávali s Matovičom v čase keď páchali zločiny!

SLOVENSKO: „Ako funguje súčasný systém usvedčovania nepohodlných ľudí? Politické zadanie je jasné. Netreba sa snažiť. Netreba pátrať, vypočúvať, hľadať dôkazy. Na usvedčenie nepohodlných nominantov predchádzajúcej garnitúry stačí jediné. Svedectvá profesionálnych udavačov, takzvaných kajúcnikov.“ Citát Roman Michelko

Roman Michelko je politológ, spisovateľ, publicista a mysliteľ. Svoj názor na svedčenie kajúcnikov Makóa, Čecha, ale aj na situáciu v strane Za ľudí zverejnil na sociálnej stránke.

Najväčší zlodeji sa stretávali s Matovičom

„Je všeobecne známe, že najväčší zlodeji a podvodníci sa stretávali s Matovičom ešte za minulej vlády. Oni kradli. On bol v opozícii. Asi vtedy nastala dohoda o ich beztrestnosti. Ale aj o možnosti zakopávať si nakradnutý majetok. Stačí správne svedčiť,“ píše Roman Michelko.

 

Ako to funguje u Ľudovíta Makóa

„Zločinec Ľudovít Makó žije v Dubaji. V destinácii, kde roky ukladal svoj majetok. Tieto tvrdenia nikto z kompetentných nepoprel. Naopak, prokurátor pripustil, že môžu byť pravdivé,“ píše.

Makó je podľa Romana Michelka nielen kľúčový svedok. On je ten, ktorý do radu udáva ľudí ako Bödör, Kováčik, Brhel či Pčolinský. Michelko tvrdí, že ho môžeme nazvať aj zločincom. Priznal sa. „Makó ako šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy figuroval na výplatnej páske Bödörovcov. Platili mu 10 tisíc eur mesačne. Bol členom zločineckej skupiny, ktorá vydierala podnikateľov. Okrem toho ako šéf daňovej kriminálky zrejme vyberal výpalné aj mimo tejto skupiny,“ vysvetľuje.

 

S Matovičom sa stretával v čas, kedy páchal zločiny

Makó podľa Michelka zjavne rátal s tým, že si pre neho NAKA príde. Podľa neho si podmienky spolupráce pravdepodobne dohodol s Matovičom. Stretával sa s ním aj v čase, kedy páchal zločiny. Po zmene garnitúr začal okamžite spolupracovať. Udal Lučanského, Slobodníka, Beňu, Kováčika, Gašpara, Pčolinského, Brhela, Bödörovcov.

 

Z nebezpečného zločinca Makóa sa stala užitočná krysa

Aspoň z pohľadu vyšetrovateľov a prokuratúry. Michelko vysvetľuje, že ho za odmenu pustili z väzby. Stíhaný je na slobode. Je však zvrátené, aby mohol zločinec a kľúčový svedok cestovať. A zdržiavať sa v Emirátoch. Teda v krajine, o ktorej je známe, že vydáva podvodníkov ich materským krajinám len veľmi neochotne.

„Ak sa Makó naozaj zdržiava v Dubaji, možnosti jeho monitorovania sú obmedzené. A naopak. O niečo širšie sú možnosti Makóa zmiznúť z dohľadu úradov. Možno by sa dalo akceptovať, že Makó sa z bezpečnostných dôvodov zdržiava na neznámom mieste. V niektorej z krajín EÚ, pod dozorom polície. No pri Dubaji by bezpečnostné argumenty pôsobili komicky. Slovom, režim, v ktorom si užíva luxus „kajúcnik“ Makó, pôsobí nehorázne. Prokurátor by mal vysvetliť, či je pravda, že stíhaný zločinec a svedok Makó sa často zdržiava v Emirátoch. A prečo mu to umožnili,“ píše.

 

Ďalší príklad. Beňa a Čech

Ďalšou témou, ktorá by nás mala podľa Michelka znepokojovať sú mierne tresty pre zločincov. Tí pristúpili na spoluprácu s prokuratúrou. Príkladom sú Beňa a Čech. Bývalý zástupca riaditeľa SIS Beňa bol pôvodne podozrivý z korupcie a vydierania. Hrozil mu mimoriadne vysoký trest, 25 rokov. Čech bol podozrivý z rozsiahlej korupcie na Finančnej správe. Obaja po dohode s prokurátorom vyviazli so symbolickými trestmi. S podmienkou.

 

Podmienečné tresty vyzerajú nespravodlivo

„Iste, obaja mohli rátať so zmiernením trestu. Za priznanie viny, spoluprácu s vyšetrovateľmi a ochotu svedčiť proti vplyvným postavám korupčných schém. Lenže, podmienečné tresty vyzerajú nespravodlivo. Hlavne pri Beňovi. Ten dokázal preplávať od hroziaceho trestu 25 rokov k prekvalifikovanému skutku. Tam stačil podmienečný trest,“ píše Roman Michelko.

 

Beňa sa priznal, trest je výsmech

Bonus si necháva pri svojej analýze Roman Michelko na záver. Píše, že Beňa sa priznal. Zobral najmenej 20-tisíc eur. Tvrdí, že najmenší možný trest, aký sa za takých okolností dáva, je dvojnásobok korupčnej sumy. Návrh na 7-tisíc, predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala zvýšil na 14-tisíc eur. To je absolútny výsmech! Pohoršuje sa.

 

Nehrá sa o stratu ústavnej väčšiny, ide o rozpad jednoduchej väčšiny

Strana ZA ĽUDÍ končí. Michelko sa zamýšľa, ako dopadne strana v koalícii. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková chce byť účastná koaličných rád. Igor Matovič nesúhlasí.

Čo nastane ďalej? Pýta sa. „Vieme, že Richard Sulík jasne deklaroval, že ak odíde strana ZA ĽUDÍ, odchádza z koalície aj strana SaS. Nedajme sa oklamať! Teraz sa nehrá o stratu ústavnej väčšiny, ide o rozpad jednoduchej väčšiny. Len mediálny mainstream Vám to nepovie.

„Zakomplexovanosť Veroniky Remišovej. Strach o svoj post a odhodlanie hájiť ho akýmikoľvek podlými prostriedkami môžu nakoniec koalíciu definitívne pochovať. Aspoň niečo dobré môže tým Remišová pre Slovensko urobiť,“ dodáva na záver.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář