JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Polský server: Nemůžeme překrucovat pravdu o 2. světové válce. Byl to SSSR, kdo vyhrál válku

POLSKO: Nemůžete překrucovat pravdu o 2.světové válce. Je to Svaz sovětských socialistických republik, který vyhrál válku, píše „krakauer“ na polském webu Obserwator Polityczny.

Už nějakou dobu se nás snažíte přesvědčit, že k válce přispěl i SSSR a zahájil ji společně s Německem jako jejich spojencem. V tom je přesně tolik pravdy, kolik se říká, že Země je plochý disk, postavený na 7 krokodýlech nebo že kdyby měla skříň řetěz, byl by to výtah …

Jak je vůbec možné, aby si někdo dovolil používat takové lži, jejichž výslovnost je natolik škodlivá, že prostě odporuje základním historickým faktům? Možná někdo dnes – po všech těch letech, cítí, že „má ve skříni mrtvolu“ a snaží se za každou cenu zvrátit příběh – nasměrovat ho na polopravdy a mlčení a nakonec popřít pravdu?

Připomeňme si pořadí faktů v mezích anestezie a falšování reality pomocí filtru historické správnosti uloženého zákonnými omezeními v Polsku.

1933 – v Německu se odehrává velká politická změna, v roce 1934 pak polské „sanační“ úřady (doba vlády stoupenců  Józefa Piłsudského) podepíší prohlášení o prohlášení vzájemné pomoci. V té době je v Evropě zaznamenáno polsko-německé sblížení, které po smrti Józefa Piłsudského přebírá charakter ubohého „zářícího státu“.

V březnu 1938 učinilo Německo anšlus  v Rakousku. V září 1938 mnichovská konference rozhodla o Československu, které bylo „rozebráno“ do března 1939. 2. října 1938 vstoupila do Zaolzie (východní část čsl.Těšínska) polská armáda. O rok později – 23. srpna 1939 byly podepsán Molotov-Ribbentrop pakt a polsko-britská aliance (25. srpna). 1. září 1939 Německo napadlo Polsko a 17. září Rudá armáda vstoupila na východní území polského státu.

Jiné vnímání této posloupnosti historických událostí je pokus o pokrytecké dějiny, protože nezačaly 17. září nebo dokonce 1. září! Začaly Hitlerovým vzestupem k moci a Západ to ignoroval  nebo se pokoušel Hitlerovi vlísat s následnými ústupky. Hitler hrál tvrdě a viděl, jak slabý je jeho soupeř. Když se v Rakousku posiloval, nekonečně cynickým způsobem – použil touhu západních mocností, aby upoutal jeho pozornost – všude, jen co nejdále od vlastních hranic. Rozdělení Československa je hanba, za kterou se nikdo – ani Čechům, ani Slovákům – formálně neomluvil.

Po obsazení Prahy měl Hitler na výběr – okamžitě zaútočit na Francii nebo spolu se Západem udeřit na největšího nepřítele, kterého z ideologických důvodů považoval na SSSR. V „Mein Kampf“ neskrýval svou nenávist vůči komunismu a psal o „životním prostoru“ na Východě. Ukázalo se, že problémem je Polsko, jehož úřady rozhodly o politice servilismu vůči Západu, díky níž Hitler věděl, že když zaútočí na Západ, Polsko splní své spojenecké závazky vůči Francii a Velké Británii, a zaútočí z východu.

Během meziválečného období byl SSSR politicky izolován Západem, o vztazích s Polskem se v podstatě nemluví. Po válce v roce 1920 byli Poláci a SSSR jednoznačně nepřáteli. Po celou dobu se Polsko připravovalo na válku se SSSR a na Západě.

Všichni se tehdy pokoušeli bránit diplomatickou cestou, s výjimkou polských úřadů, které si myslely, že se „západními zárukami“ povedou válku s Německem a pomoc přijde ze Západu. Nic takového se nestalo. Hitler velmi snadno porazil Polsko a dal si čas na kampaň proti SSSR, který diplomaticky porazil Západ. Francie a Velká Británie vyhlásily válku Německu, Němci zaútočili a okupovali Francii.

V červnu 1941 Německo zaútočilo na SSSR. V květnu 1945 bylo Německo poraženo a nad Berlínem visely červené a bílo-červené vlajky. Poté na základě dohod umožnil SSSR západním spojencům vstoupit do Berlína a oslavit vítězství.

To jsou suchá fakta. Více – legálně – nelze psát kvůli režimu právní historické korektnosti. Pouze v našich srdcích můžeme být rádi, že SSSR konečně vyhrál válku proti Německu a dal nám život a osvobození od fašismu.

Zopakujme však otázku – kdo má ve skříni mrtvola? Proč je pravda tak překrucována a je dovoleno falšovat historii? V případě historie je to lepší a čestnější – čistá lež, protože ji lze jednoduše filtrovat. Avšak změna vyprávění o polopravdy je smrtelná pro oběti takových manipulací.

Odeslat komentář