Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
IRSKO: Interný dokument írskeho ministerstva poľnohospodárstva odhaľuje, že na naplnenie klimatických cieľov je potrebný rozpočet 200 miliónov eur a zabitie 65 000 kráv každý rok počas troch rokov – to je celkovo 195 000 kráv.
Usmrtenie takmer 200 000 írskych dojníc je nesprávny spôsob, ako splniť írske klimatické ciele, uviedla prezidentka organizácie Macra na Feirme Elaine Houlihanová.
Organizácia Macra na Feime vytvára platformu, ktorá umožňuje vypočuť hlasy mladých farmárov. Houlihanová opisuje vládnu správu, ktorá obsahuje návrh na vybitie státisícov kráv ako „úplné šialenstvo“.
Houlihanová ďalej zdôrazňuje:
„Urobil niekto krok späť a vážne sa zamyslel nad tým, aké signály vysielajú správy zamerané na utratenie zvierat mladým farmárom, ktorí zvažujú vstup do poľhohospodárskeho sektora? Myslia Írsko a Európa vážne generačnú obnovu?“
Akýkoľvek plán na zabitie stáda dojníc v Írsku musí byť dobrovoľný, varovala Írska asociácia dodávateľov smotany a mlieka (ICMSA). ICMSA je lobistická skupina, ktorá zastupuje všetkých farmárov v Írsku, najmä výrobcov mliečnych výrobkov a chovateľov dobytka.
Prezident ICMSA Pat McCormack v utorok pre Newstalk Breakfast povedal:
„Ak má existovať nejaká schéma, musí to byť dobrovoľná schéma. To je absolútne rozhodujúce, pretože nemá zmysel zbierať čísla od jednotlivca, ktorý si požičal peniaze na podnikanie a teraz pod obrovským finančným záväzkom by si mal pod sebou podrezávať konár.“
Klimatickí alarmisti a tí, ktorí chcú profitovať zo zelenej agendy, odmietajú uznať, že príbeh o dobytku a nim produkovanom metáne je mylná predstava.
Zástancovia klimatickej agendy fanaticky vykresľujú kravy ako pumpy ďalšieho metánu do atmosféry. To jednoducho nie je pravda. Metán z prežúvavcov je ako skleníkový plyn prakticky irelevantný. A metán z dobytka je súčasťou biogénneho uhlíkového cyklu, ktorý existuje od začiatku života na Zemi.
Klimatickí alarmisti a tí, ktorí sa z toho snažia profitovať, odmietajú uznať, že poľnohospodárstvo je kľúčové nielen preto, aby sme sa vyhli hladujúcemu obyvateľstvu, ale je tiež životne dôležité pre živobytie a ekonomiku.
Írsko sa dlhé roky spolieha na poľnohospodárstvo a na nadnárodné investície, ktoré poháňajú jeho ekonomiku. Írske hovädzie a mliečne značky ako Kerrygold a Pilms Choice patria medzi najznámejšie exportné značky. Kravy však teraz predstavujú niečo iné – politiku a chamtivosť vykonštruovanej „klimatickej krízy“.
(Súvisiace: Zničenie poľnohospodárstva zaberá popredné miesto v boji proti klimatickým zmenám, hovorí John Kerry)
Globalisti si z prsta vycucajú nejaký cieľ, ktorého naplnenie má potom katastrofálne následky na životy ľudí a farmárov
V novembri 2021 sa viac ako 100 krajín zaviazalo znížiť emisie metánu o 30% do roku 2030 na samite COP26 v Glasgowe v rámci iniciatívy, ktorú predložili USA a EÚ.
Írska vláda mala v prvom novembrovom týždni zverejniť svoje plány pre klimatickú krízu podľa jednotlivých sektorov a zvažovala pritom zníženie emisií uhlíka v poľnohosodárskom sektore o 21% až 30%.
Pred odhalením sektorovo-odvetvových plánov sa globálna poradenská a audítorská firma KPMG zamerala na štyri scenáre. Dospela k záveru, že ak sa vláda rozhodne pre cieľ 30%, potom írsky vidiek bude čeliť 4 miliardovému zásahu do ekonomiky a stratí viac ako 56 000 pracovných miest.
V júli minulého roka írska vláda oznámila záväzné sektorové ciele znížiť celkové emisie uhlíka o 51% do roku 2030. Sektor poľnohospodárstva musí do roku 2030 znížiť emisie o 25%, doprava o 50 % a spoločné a verejné budovy o 40%.
Tim Cullinan, líder Írskej farmárskej asociácie (IFA), povedal, že cieľom je prežitie vlády a nie prežitie vidieckeho Írska.
„Je to potenciálne zničujúca rana pre írske poľnohospodárstvo a vidiecke hospodárstvo,“ povedal.
ICMSA označila dohodu za „zradu“, ktorá spôsobí, že mnohé farmy sa stanú neživotaschopné. Zníženie emisií o štvrtinu privedie mnoho fariem k bankrotu a môže si vynútiť vybitie stoviek tisíc kráv.
Írska vláda oklamala farmárov
Pred časom vláda nabádala farmárov, aby rozšírili produkciu a využili tak koniec kvót Európskej únie na mlieko. Farmári investovali do nového vybavenia a stáda dojníc sa za posledné desaťročie rozrástli takmer o polovicu.
Írske maslo, syry a iné produkty – 90 % ide na export – zaplnili regály supermarketov po celom svete.
„Hovorilo sa len o tom, ako môžu mliekarenské výrobky podporiť ekonomiku a spoločnosť, a my sme to aj tak robili. Teraz sa z hrdinov stali zlí chlapci, ktorí vraj ohrozujú klímu,“ povedal minulý rok McCormack.
„Nálada v sektore poľnohospodárstva je veľmi frustrujúca. Je veľmi ťažké presne predpovedať, čo sa stane, ale zrejme dôjde k zvýšeniu cien potravinárskych produktov a zníženiu produkcie.“
AUTOR: Rhoda Wilson
Zpracoval: Badatel
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi