JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu hlasovali v úterý večer proti třídenní harmonogramu schvalování návrhu prováděcího zákona o brexitovej dohodě

EU se nyní podle Johnsona musí rozhodnout, jak se postaví k jeho nepodepsané žádosti o tříměsíční odklad data vystoupení Británie z Unie, který mu podle jeho slov vnutili poslanci.

Londýn 22. října – Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu hlasovali v úterý večer proti třídenní harmonogramu schvalování návrhu prováděcího zákona o brexitovej dohodě. Zamítli ho poměrem hlasů 308: 322, informovala televize Sky News.

Johnson předtím v rozpravě uvedl, že v takovém případě vypíše předčasné volby. Po hlasování řekl, že vítá, že poslanci předtím poprvé podpořily dohodu o brexite, když hlasovali za návrh prováděcího zákona.

EU se nyní podle Johnsona musí rozhodnout, jak se postaví k jeho nepodepsané žádosti o tříměsíční odklad data vystoupení Británie z Unie, který mu podle jeho slov vnutili poslanci.

Mluvčí Evropské komise (EK) Mina Andreevová na neschválení harmonogramu prováděcího zákona na Twitteru reagovala, že EK očekává, že britská vláda ji bude informovat o svých dalších krocích.

Johnson usiloval protlačit parlamentem svůj návrh dohody o brexite, kterou dosáhl s Evropskou unií, v průběhu tří dnů, protože odchod Británie z Unie je naplánován na 31. října. Ještě předtím však parlament musel vyslovit souhlas s vládním návrhem prováděcího zákona, kterým by se dokument s vyrokovanie podmínkami brexitu převedl do britského práva.

Poslanci schválili ve druhém čtení prováděcí zákon o dohodě o brexite

Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu schválili v úterý večer ve druhém čtení návrh prováděcího zákona o dohodě o vystoupení Británie z EU. Informovala o tom zpravodajská televize Sky News.

Poslanci návrh zákona schválili poměrem hlasů 329 k 299. Vyslovili tak souhlas s prováděcím zákonem o brexitovej dohodě navrženým vládou. K prováděcímu zákonu totiž zatím nebylo možné předložit pozměňovací návrhy.

Britský premiér Boris Johnson předtím v rozpravě v Dolní sněmovně parlamentu řekl, že pokud poslanci neschválí harmonogram legislativního procesu, vláda stáhne návrh prováděcího zákona z programu jednání zákonodárného sboru a vypíše nové volby, které by se měly konat ještě před Vánocemi.

Johnson usiluje protlačit parlamentem svůj návrh dohody o brexite, kterou dosáhl s Evropskou unií, v průběhu tří dnů, protože odchod Británie z Unie je naplánován na 31. října. Ještě předtím však parlament musí vyslovit souhlas s vládním návrhem prováděcího zákona, kterým by se dokument s vyrokovanie podmínkami brexitu převedl do britského práva. Následně však poslanci budou hlasovat o harmonogramu projednávání tohoto zákona, které by mělo proběhnout ve zkráceném legislativním řízení. Novou dohodu o brexite musí ještě schválit Evropský parlament.

Odeslat komentář