Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
Server HumanEvents.com přinesl v rubrice „novinky a analýzy“ zajímavé informace o tom, jak globální „Big Food“, tedy největší světové potravinářské korporace, všechny pochopitelně v rukou globalistů, zahájili přechod na potravinový systém nového řádu světa. Analýzu situace od Celine Ryan Ciccio zveřejnili 6.prosince 2021. Volný překlad Myšpule
Koalice největších světových nadnárodních potravinářských korporací právě intenzivně pracuje na tom, aby nás zmanipulovala, abychom jedli tzv. „sociálně spravedlivější“ jídlo. To v globlistickém pojetí znamená ekologické, neboli „zelené““ jídlo, jehož výroba by (pravdoláskařsky) nezatěžovala životní prostředí. Prostě podle nich krávy moc prdí, řečeno lidově. Manipuljí nás prostřednictvím obchodní strategie, která má pomoci hlavním „hráčům v oblasti potravin“ a dalším velkým podnikům a potravinářským korporacím mají usnadnit „nadcházející přechod na zcela nové potravinové systémy“.
Plánují tak učinit s pomocí nové strategie, která posuzuje údajnou „zelenou“ morálku všech jednotlivých potravinových položek a používá tuto „zelenou“ metriku k přijímání svých obchodních rozhodnutí a při vybírání kritérií pro hodnocení výkonnosti.
Světová obchodní rada pro trvale udržitelný rozvoj sama sebe nazývá „předním globálním leadrem CEO v čele globálního společenství více než 200 předních světových korporací věnující se globální produkci, výrobě a obchodu s potravinami. Tyto největší současné potravinářské firmy pracují pod vedením Světové obchodní rady společně s cílem trvalé udržitelnosti, tady snaží se co nejvíce urychlit vlastní systémové transformace potřebné pro dosažení „čisté emisní nuly“, pro přírodu pozitivnější a pro člověka spravedlivější budoucnosti.“
Kromě globálních potravinářských gigantů jako jsou například Kellogg a Nestlé, tak seznam členů WBCSD zahrnuje všechny největší globální Big Tech hráče, tedy klasicky Apple, Google, Microsoft, atd. Mnoho z těchto nejprominentnějších členů zastupujících jednotlivé skupiny jsou rovněž členy Světového ekonomického fóra , v němž byla zdůrazněna jejich iniciativa v nedávném příspěvku na jejich vlastním webu.
Když už jsme opět u toho Microsoftu (podívejte se na Myšpule Světě na YouTube na video o „digitálně-finančním komplexu“) – vzpomeňte si ještě také na mainstreamové zprávy z doby před téměř celým rokem, že jeho zakladatel Bill Gates se náhle stal tím naprosto největším vlastníkem zemědělské půdy v Americe poté, co v tichosti skoupil více než 242 000 akrů zemědělské půdy.
Nový „eko-zelený“ rámec pro hodnocení toho, jak v současnosti globalisté schvalují různé druhy potravin, nese název „Skutečná hodnota potravin: Mocná pomůcka pro obchodní rozhodování“. Je prezentována v dokumentu doplněném fotografiemi objektivně nevýrazně vypadajících převážně rostlinných potravin. Při jeho implementaci a praktickém zavádění na globální potravinový trh pak pochopitelně pravdoláskařsky tvrdí, že „existuje jakýsi ekologický problém“ s naším současným potravinovým systémem.
Problém, který řeší, ovšem nespočívá ani tak v tom, že se naše potraviny stále více stávají přespříliš technologicky zpracovanými, tedy spíše jakýmisi geneticky modifikovanými potravními odpadky než-li skutečně hodnotnou potravinou, ale spíše v tom, že tento současný „globální potravinový systém, který lidé vytvořili, je jedním z těch naprosto největších zdrojů emisí skleníkových plynů (GHG) a hlavní příčinou ztráty biologické rozmanitosti“, tedy, že udržuje jakousi „ekologicko-sociální nerovnost“.
„Transformace toho, jakým způsobem vyrábíme a konzumujeme potraviny, je nezbytná chceme-li udržet celosvětovou populaci na přibližně 8 až 11 miliardách lidí,“ trvá si na svém WBCSD. „Tato globální potravinová transformace již začala a v příštím desetiletí se ještě více zrychlí.“
„Analýzy True Value of Food (TVoF) zahrnují mimo jiné i přímé a nepřímé pozitivní a negativní dopady na životní prostředí spojené s jakýmkoliv potravinářským produktem a to od farmy až domů na stůl konečného spotřebitele,“ vysvětluje ve zveřejněném dokumentu
.
„Další zdokonalování metod TVoF usnadní společnostem rutinní integraci ekonomických, sociálních, zdravotních a environmentálních faktorů do jejich strategických a provozních hodnocení obchodních příležitostí a rizik a do hodnocení výkonnosti, “ dodává k tématu transformace potravinového řetězce (v rámci zavádění NWO) WEF.
Jak tedy přesně tato globalistická „zelená“ metrika funguje? WBCSD nabízí jako příklad sušenku – poznamenává, že sladkost ztrácí body kvůli souvisejícím „sociálně-ekonomickým nákladům“ pro pracovníky na kakaové plantáži a „nákladům na zdraví“ – které samozřejmě „nesou britští daňoví poplatníci, “, a proto se počítají jako náklady pro celou společnost.
Co je lepší než sušenka? WBCSD nám skutečně (a to není vtip) navrhuje jako alternativu sušenky konzumovat třeba „ovesnou kaši“. Miska s ovesnou kaši je na stupnici TVoF mnohem „výše“ je tedy lepší, protože má nižší celkové ekologické, zdravotní a socioekonomické náklady. Tyto kategorie berou v úvahu takové faktory jako je třeba „plýtvání potravinami“ a „znečištění ovzduší“ při jejich produkci, aby tak bylo možné určit veškeré „skutečné náklady“ spojené s danou potravinou. Podle WBCSD totiž lze sušenku a ovesnou kaši snadno zaměnit, protože mají „podobnou spotřebitelskou hodnotu“.
Skóre sušenek by se dalo zlepšit používáním kokosového oleje místo másla, obohacením sušenky o „živiny“ a lepším zaplacením práce farmářů.
Rada WBCSD dává svým členům na vědomí, že zatímco „probíhá přechod na nové potraviny“, musí generální ředitelé velkých nadnárodních korporací „jednat ihned“ a okamžitě začít „využívat“ tuto novou „zelenou“ metriku TVoF při svých rozhodnutích a obchodních strategiích. Nabízí rovnou jakýsi akční plán pro tyto společnosti, jak „začlenit TVoF do svého rozhodování“, jako je použití tohoto konceptu k výběru svých dalších investic, nových dodavatelů, ale i například možností dopravy a k celkovému formulování svých nových výkonnostních metrik.
Tolik k implementaci globální potravinové koncepce nového světového řádu uvádí HumanEvents v analýze od Celine Ryan Ciccio. Pro obyčejné lidi celého v současnosti tak násilně a zběsile globalizovaného světa pod rouškou jakési zpolitizované a dokonale propagandisticky zpracované mediální pandemie „netopýřího viru z Wuhanu“ to pochopitelně nevěstí vůbec nic dobrého, život jim tento potravinový kocept rozhodně nezjdenodušší ani nezpříjemní, spíše právě naopak.Jestli jsme totiž dosud jedli přirozenou stravu ač stále více doplňovanou těmi proslulými „éčky“, tedy chemií, tak nyní budeme jíst pouze chemii. Chemii doplněnou umělými výplody GMO stravy, tedy produktů syntetické biologie řízené umělou inteligencí, Přesně jak nám říkala drahá mutti Merkel s frau Lejnovou ze sousedního kovidistánu, budeme žrát červy a hmyz s budeme za to ještě rádi. Maso a skutečně přírodní produkty budou dle vize současné psychopatické elity pouze pro ty nejbohatší, tedy pro ně, pro elitu. A na nějakou domácí, pokoutnou výrobu potravin, třeba vajec, masa, mít nějaké zvíře na maso či na mléko, tak na to rovnou zapomeňte.Nebude dovoleno. Propaganda, mediální masírka, uměle vyvolaný dojem hrozivé ekologické katastrofy z příliš prdějících krav politická manipulace už tak dost týraného obyvatelstva udělá své a lid, plebs, se v tyranské totalitní biodiktatuře fašismu nového světového řádu nakonec přizpůsobí. Bude muset, protože naprosto všechny globální potravinářské korporace, včetně mezinárodních dopravních a dodavatelských řetězců, jejichž uměle vyvolanou krizi maskovanou plandemií, kterou nyní tak silně pociťují lidé v USA, jsou dnes v jejich rukou.
Zdroj: HumanEvents.com/ wbcsd.org/ weforum.org
Preklad: Myšpule
Publikoval: myspulesvet.org
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi