JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Pri Nitre sa včera zrútila stíhačka, občania si však myslia, že celá udalosť bola dopredu pripravená.

Pri obci Nové Sady v časti Ceroviny v okrese Nitra o približne 21.30 hodine spadlo v sobotu stíhacie lietadlo MiG-29. Podľa predbežných informácií skúsenému pilotovi vraj došlo palivo! Chyba v scenári? Vďakabohu, stalo sa tak, náhodou, v úplne opustenej rozľahlej oblasti. Cvičné lety ruských stíhačiek MiG sú z tohoto dôvodu pozastavené.

Podľa reakcií na sociálnych sieťach, sa občania slovenska pýtajú: Otvára si Gajdoš a SNS rozsiahle možnosti pre svoje špinavé kšefty s americkými predraženými brakovými zbraňami a zároveň aj aliby pre bezmedzné rabovanie financií zo slovenského štátneho rozpočtu?

Skúsenému pilotovi vraj došlo palivo. Chyba v scenári?

Skúsenému pilotovi vraj došlo palivo. Chyba v scenári?

Podľa hovorkyne Ministerstva obrany SR Danky Capákovej sa pilot katapultoval. V súčasnosti sa nachádza v nitrianskej nemocnici, kam smeruje aj minister obrany SR Peter Gajdoš.

Zábery z miesta pádu

Predseda vlády SR Peter Pellegrini vyjadril radosť, že sa pilot zachránil, rovnako ho upokojilo aj to, že stroj padol do neobývanej oblasti. “Premiér ďakuje záchranným zložkám za rýchly a profesionálny zásah a bude pozorne sledovať aktuálny vývoj a vyšetrenie celej situácie,” uviedla premiérova hovorkyňa Patrícia Macíková.

Čo si o tom myslia slováci? Tu je jedna ukážka diskusie z mnohých podobných:

Čo si o tom myslia občania Slovenska – ukážka jedného z mnohých podobných príspevkov – diskusia na HSP. Aj inde je to podobné.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že dôvodom havárie mohlo byť nedostatok paliva, upozorňuje však na to, že sa tak mohla stať i v dôsledku poruchy. “Presné príčiny nehody budú predmetom vyšetrovania,” zdôraznili policajti a žiadali, aby sa obyvatelia nepribližovali k miestu nehody.

Skúsený pilot ktorý nevedel koľko mal paliva. Nevadí, scenár opravíme.

Po príchode na miesto udalosti začali hasiť požiar lietadla, ktoré po páde začalo horieť. Požiar sa im podarilo lokalizovať po pár minútach, momentálne ho likvidujú. Na mieste zasahuje 12 hasičov z Nitry.

Malo ísť o cvičný let stíhacích lietadiel. Druhé z lietadiel pristálo.

Minister obrany potvrdil, že havarované lietadlo vzlietlo s ostrou muníciou, ktorá je pri každom lete, či už cvičnom alebo ostrom, podvesená na stíhačke.

Na zabezpečení bezpečnosti miesta havárie sa podieľali policajti, hasiči i vojenská polícia. „Na ceste je náš pozemný personál zo vzdušných síl vrátane špecialistov na leteckú muníciu. Všetko musí byť zabezpečené tak, aby personál v blízkosti havarovaného lietadla i civilní obyvatelia neboli vystavení nebezpečenstvu,“ povedal Gajdoš.

Minister Obrany ktorému ide len o bezpečnosť občanov a nikdy by sa podľa jeho slov neznížil ku korupcii. Plať dane a ver mu.

Podľa slov ministra pri cvičnom, rovnako ako pri ostrom vzlete, vzlietnu stíhačky s ostrou muníciou, ktorá je nabitá. „Riešia záležitosti cvičného letu, to znamená, že je nahraná určitá situácia a na základe toho musia oni reagovať. V prípade návratu dvoch stíhačiek na letisko Sliač nastala táto situácia (havária) a áno, s ostrou muníciou. My sa nehráme na vojakov, riešime záležitosti skutočne reálne s ostrou muníciou,“ potvrdil Gajdoš.

Veliteľ vzdušných síl podľa slov ministra okamžite realizoval pohotovostný systém, ktorý identifikoval, kde letecká nehoda vznikla. „Požiarnici i ministerka vnútra boli informovaní o tom, že na mieste nehody je ostrá munícia a podľa toho všetci reagujú, čiže sú tam experti na leteckú muníciu,“ skonštatoval minister.

Uvidíme, ako Gajdoš a SNS poupraví scenár nehody budúce dni, nechajme sa prekvapiť. Na 99% však bude treba z hry vynechať nespoľahlivú ruskú techniku a znásobiť nákupy od američanov.

cz24.NEWS/HSP/pravda.sk

Odeslat komentář