JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Priepasť v predajoch medzi Airbusom a Boeingom je čím ďalej väčšia, Airbus svetovou jednotkou

USA/EUROPA: Priepasť medzi Airbusom a Boeingom je väčšia, než sa čakalo.

Po rokoch za Boeingom získala európska spoločnosť Airbus vlani opätovne pozíciu svetovej jednotky vo výrobe lietadiel, keď zákazníkom dodala viac než 860 strojov. Uviedli to v stredu zdroje sledujúce túto oblasť, na ktoré sa odvolala agentúra Reuters.

Ak sa údaje oficiálne potvrdia, Airbus pozíciu najväčšieho výrobcu lietadiel získa prvýkrát od roku 2011.

Trhy očakávali, že v oblasti objednávok sa situácia pre Airbus výrazne zlepší po tom, ako sa Boeing dostal do problémov v dôsledku krízy spojenej s haváriami svojho najpredávanejšieho lietadla 737 MAX. Najnovšie údaje o dodávkach však naznačili, že priepasť medzi Airbusom a Boeingom je väčšia, než sa pôvodne čakalo.

Podľa údajov z trhov dodal Airbus zákazníkom v minulom roku celkovo 863 lietadiel. To je o tri viac než stanovoval cieľ, ktorý bol v októbri revidovaný smerom nadol.

Dôvodom revízie boli problémy s komponentami. Airbus musel zredukovať pôvodnú prognózu dodávok na rok 2019 z predpokladaných 880 na 860 strojov pre problémy s výrobou komponentov v závode v Hamburgu. Najviac tým utrpel program výroby lietadla A321neo, ktoré má upravený interiér.

Cez sviatky na plný výkon

S cieľom zlepšiť situáciu Airbus upravil plán výroby v závere roka a do posledného dňa sa mu podľa zdrojov podarilo upravený cieľ dodávok ešte zvýšiť o ďalšie tri lietadlá. V porovnaní s rokom 2018 sa tak dodávky zvýšili o 7,9 percenta.

V závodoch Airbusu sa zvyčajne cez vianočné sviatky nepracuje. Koncom roka 2019 však išli do posledného dňa na plný výkon, aby zabezpečili ázijským a ďalším zákazníkom dodávku objednaných strojov.

Európsky výrobca sa k zverejneným údajom agentúry Reuters nevyjadril. Údaje totiž pred ich finalizáciou a oficiálnym zverejnením musia prejsť auditom.

Boeing dodal o polovicu menej lietadiel

Dodávky patria k najviac sledovaným údajom zo strany investorov. Dôvodom je, že väčšinu financií od zákazníkov získavajú výrobcovia lietadiel práve pri ich dodávke.

Na porovnanie, americký Boeing dodal v období od januára do konca novembra 345 lietadiel, väčšinou na diaľkové lety. To je o vyše polovicu menej, než dodal za rovnaké obdobie v roku 2018, keď jeho dodávky dosiahli 704 strojov. Za celý rok 2018 dodal Boeing zákazníkom 806 lietadiel.

Situáciu americkej spoločnosti dramaticky zhoršili havárie jeho lietadla 737 MAX, ktoré nasledovali v relatívne krátkom čase po sebe a za prakticky rovnakých okolností.

Po páde lietadla indonézskej spoločnosti Lion Air koncom októbra 2018 havarovalo začiatkom marca lietadlo etiópskej spoločnosti Ethiopian Airlines. V obidvoch prípadoch sa havárie, ktoré si vyžiadali takmer 350 životov, pripisujú stabilizačnému systému MCAS.

Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) zatiaľ upraveným strojom povolenie na návrat do prevádzky nedal a problémy Boeingu s uzemnenými 737 MAX sa tak presúvajú do roku 2020.

Odeslat komentář