JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Primářka Kliniky infekčních nemocí Nemocnice Na Bulovce pro ČT: „Čísla hovoří jasně, není žádný důvod k panice!“

ČESKO: „Samozřejmě s nárůstem testování stoupá i počet pozitivně testovaných lidí. Nikoliv nemocných, těch nemocných je z toho velmi malá část,“ řekla Roháčová s tím, že ve svých laboratořích dělají až tisíc testů denně. Zhruba u 80 procent lidí je průběh nemoci hodnocen jako velmi lehký, u 50 procent je průběh bezpříznakový. „U většiny lidí nemusí nemoc vůbec propuknout,“ podotkla.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) konstatuje, že epidemiologická situace v Česku se zhoršuje. Děláme podle Roháčové něco zásadně špatně? „Neděláme zásadně špatně vůbec nic. Virus je živý organismus, který dokážeme nějakými opatřeními potlačit, ale nikdy se nepodařilo jej úplně zastavit,“ připomněla.

„Koronavirus tu je a bude s námi a naším úkolem je, abychom zabránili rychlému šíření viru a nezahltili tím kapacity zdravotnického systému. Zastavit se nepodaří nikdy nikomu,“ pokračovala primářka. Následující týdny podle Roháčové ukážou, do jaké míry jsou opatření a povinnost nosit roušky učinné, jelikož podzimní období bude pro viry živná půda.

Zatím má Česko podle Roháčové situaci pod kontrolou: „Přestože počet hospitalizovaných lidí s touto nemocí mírně stoupá, hlášeno jich je 240, tak je to číslo malé. Pokud se budeme v těchto číslech držet, nebo se mírně zvednou, není to rozhodně důvod k panice,“ upozornila infektoložka s tím, že na jaře měli v nemocnici daleko vyšší počet pacientů s těžším průběhem onemocnění.

Nemyslí si, že by virus nějak změnil v průběhu měsíců své chování. To, že ubylo pacientů s těžším průběhem, přičítá tomu, že se lidé více chrání. Nejlepší možnost by byla, aby se tento virus v budoucnu sžil s lidským organismem podobně jako jiné respirační viry.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář