JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Putin odkazuje priamo Koudelkovi, Babišovi a Hamáčkovi: „Autori provokácií, ktorí ohrozujú bezpečnostné záujmy Ruska, budú ľutovať tak, ako už dlho neľutovali“

RUSKO: Ruský prezident povedal, že Moskva stanoví „červenú čiaru“ od prípadu k prípadu vo vzťahoch s ostatnými krajinami

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu povedal, že osoby zodpovedné za provokácie, ktoré ohrozujú bezpečnostné záujmy Ruska „to budú ľutovať, tak ako už dávno neľutovali“.

Prezident počas svojho každoročného vystúpenia pred Federálnym zhromaždením (ruským parlamentom) zdôraznil, že nepriateľské akcie proti krajine „neprestávajú“. Podľa jeho slov sa túžba obviňovať Rusko „z akéhokoľvek dôvodu a ešte častejšie z nijakého dôvodu“ stala v niektorých krajinách akýmsi „športom“.

Povedal, že v každom konkrétnom prípade sama Moskva stanoví „červenú čiaru“ vo vzťahoch s ostatnými krajinami.

Prezident medzitým zdôraznil, že Rusko buduje svoje vzťahy s „prevažnou väčšinou“ štátov vrátane európskych krajín na základe vzájomného rešpektu.

Putin vyhlásil, že jeho krajina chce mať dobré vzťahy so všetkými členmi medzinárodného spoločenstva.

„Nechceme spáliť mosty, ale ak niekto vníma naše dobré úmysly ako ľahostajnosť alebo slabosť a má v úmysle vyhodiť do povetria tieto mosty, mal by vedieť, že ruská reakcia bude asymetrická, rýchla a tvrdá“, zdôraznil.

Bez menovania konkrétnej krajiny ruský prezident skritizoval zahraničnú vládu, ktorá uvaľuje „nezákonné, politicky motivované ekonomické sankcie a hrubé pokusy presadiť svoju vôľu u iných“. Rusko bolo podľa jeho slov zdržanlivé a často sa zdržalo reakcie na „otvorene chuligánske“ kroky ostatných. USA minulý týždeň oznámili vyhostenie desiatich ruských diplomatov a sankcie voči viac ako trom desiatkam ľudí a spoločností za zasahovanie do vlaňajších prezidentských volieb a hackerský útok na federálne úrady. Rusi na sankcie USA odpovedali vyhostením desiatich amerických diplomatov.

Putin tiež vyzdvihol kroky Ruska k modernizácii jeho jadrového arzenálu a uviedol, že ozbrojené sily budú pokračovať v obstarávaní špičkových hypersonických striel a ďalších zbraní. Tiež zdôraznil, že svoje záujmy bude brániť v súlade s medzinárodným právom.

Tiež skritizoval Západ za to, že neodsúdil zmarený pokus o prevrat a atentát na bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, ktorý údajne zahŕňal blokádu Minsku, výpadky elektriny a kybernetické útoky. Údajných strojcov v Moskve zatkli ruské a bieloruské služby tento mesiac.

Väčšinu prejavu Putin venoval domácim otázkam, pochválil ruskú reakciu v boji s pandémiou koronavírusu a vyzval na zrýchlenie očkovania. Tiež sľúbil opatrenia na podporu pôrodnosti a zvýšenia priemernej dĺžky života, nové stimuly na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou aj nové sociálne dávky.

Komentářů3)

 • Sh. Be. Ann

  21. dubna 2021

  Rusrý Prezident V.V.Putin, si získal vo svete obrovský rešpekt a úctu. Ja sám, akonáhle sa niekde objaví, to je najmä na tejto Českej stránke, venujem jeho prejavu, vystúpeniu, vyhláseniu mimoriadne prednostnú pozornosť. Veľmi ho podporujem a fandím celému Ruskému národu a krajine, aby získali opätovne obrovskú slávu, úspech a rozvoj. Stále sa k nim cítim byť veľmi blízkym, veď nakoniec aj mám Slovanské priezvysko.

 • Vlastimil Čech

  22. dubna 2021

  Bože, ochraňuj českou republiku!

 • Vlastimil Čech

  22. dubna 2021

  Rusko není náš nepřítel. Proč teda s ním ti hlupáci podplacení kdoví kým tak jednají? Že nám naši páni demokradi lžou už víme. Ale PROČ?
  Westinghouse potřebuje naše peníze, hodně našich peněz. A proto ti Hamáčci tak jednají? Proč v té válce co nastane, musíme zase stát na té špatné straně? Pražáci hnusní a nadutí, copak vám není hanba? Medvěda dráždíte, ale až vyleze, bude zle! Moc zle.
  Bohužel i nám, bude zle, kteří si přejeme klid a mír…

Odeslat komentář