JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Reuters: Americký Najvyšší súd odobril deportácie žiadateľov o azyl bez nutného súhlasu federálneho sudcu. Trumpova administratíva bude mať širšie možnosti urýchlenej deportácie migrantov bez toho, aby sa museli postaviť sa pred sudcu

USA: Rozhodnutie sa týka ľudí, ktorých zadržia na hranici alebo v jej blízkosti.

Americký Najvyšší súd odobril vo štvrtok deportácie niektorých žiadateľov o azyl bez súhlasu federálneho sudcu, informovala agentúra AP.

Rozhodnutie Najvyššieho súdu sa týka ľudí, ktorých zadržia na hranici alebo v jej blízkosti a ktorí neprejdú úvodnými kontrolami.

Sudcovia rozhodli vo veci srílanského občana, ktorý o sebe tvrdil, že ušiel pred perzekúciou vo svojej krajine z dôvodu svojho tamilského pôvodu.

Imigračných úradníkov však nepresvedčil, že v prípade návratu do vlasti mu hrozí nebezpečenstvo. Muža zatkli po prekročení hranice s Mexikom.

Najvyšší súd v pomere sedem hlasov ku dvom zvrátil rozhodnutie súdu nižšej inštancie, ktorý mužovi priznal právo na to, aby sudca preskúmal spracovanie jeho žiadosti o azyl administratívou prezidenta Donalda Trumpa.

Rozhodnutie bude mať podľa agentúry Reuters ďalekosiahle dôsledky pre žiadateľov o azyl a migrantov, ktorým hrozí deportácia.

Právny precedens znamená, že Trumpova administratíva bude mať širšie možnosti urýchlenej deportácie migrantov bez toho, aby sa museli postaviť sa pred sudcu, dodáva Reuters.

Odeslat komentář