JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ruská FSB zadržela poradce šéfa kosmické agentury Roskosmos, který vynášel informace českým “psíkům” amerických tajných služeb! Podle zdrojů z FSB mělo jít o agenty českého Vojenského zpravodajství, kteří jako “psíci” vytěžené informace od Ivana Safronova okamžitě “aportovali” americkému přidělenci CIA při NATO v Bruselu!

RUSKO/ČESKO: Ruská kontrarozvědka FSB včera v Moskvě zadržela Ivana Safronova, poradce ruského ředitele agentury Roskosmos Dmitrije Rogozina. Důvodem zadržení je podezření z vojenské špionáže pro členskou zemi NATO, konkrétně pro Českou republiku. Safronov měl podle FSB od roku 2017 předávat české vojenské rozvědce, podle našich informací Vojenskému zpravodajství (VZ), logistické informace o zásilkách ruských zbraní do zemí v Africe a na Blízkém Východě. Mělo se jednat o seznamy nákladových listů, technické specifikace zbraňových systémů, PVO komplexů, dále informace obsahovaly seznamy adres meziskladů, adresy cílových odběratelů a jmenné seznamy osob zajišťujících přepravu.

Ivan Safronov

Součástí předaných informací byly právě i údaje o nejmodernějších ruských protiletadlových systémech dodávaných do zmíněných regionů, včetně ostře sledované a v roce 2017 plánované dodávky komplexu S-400 do Turecka. Podle všech indicií se zdá, že tato špionáž nepředstavovala pro Rusko bezprostřední hrozbu, protože FSB v roce 2017 nezasáhla, ale začala Ivana Safronova sledovat, aby se zjistilo, s kým dalším se stýká. K zahájení Ivana Safronova tak došlo teprve až nyní, kdy byl zatčen a obviněn ze špionáže a z vlastizrady, za což mu hrozí až 20 let vězení.

Novinář předával informace české rozvědce a ta to obratem předávala do Bruselu přidělenci americké CIA

Co je však zajímavé, to jsou informace Kremlu a další detaily, které začaly okolo případu unikat. Česká rozvědka si totiž informace nijak dál nevyhodnocovala a rovnou nasbírané informace předávala v Bruselu v centrále NATO americkému přidělenci CIA, jak dnes zaznělo v rozhovoru na ruské televizi s obhájcem Ivana Safronova, Jevgenijem Smirnovem, že právě z tohoto je jeho mandant obviněn. Nasbírané informace tak sice putovaly do centrály NATO od českého Vojenského zpravodajství, ale ve skutečnosti prý podle FSB končily v rukách americké CIA v Bruselu.

Ivan Safronov po zatčení agenty FSB.

Safronov dříve pracoval jako novinář pro deník Vedomosti a rovněž pro list Kommersant, kde se zabýval právě ruskými dodávkami zbraní na Blízký východ a do Afriky. Ivan Safronov pracoval jako poradce šéfa Roskosmosu teprve dva měsíce, do funkce nastoupil v polovině května tohoto roku. Podle všeho to vypadá, že odhalení tohoto špiona, který pracoval pro českou vojenskou rozvědku, je velmi rychlou odvetou Moskvy za vyprovokování protiruské provokace v Praze, tzv. Ricinové aféry, kdy dva ruští diplomaté byli z ČR vyhoštěni na zakrytí neschopnosti českých tajných služeb při rozehrání protiruské provokace.

Cобачки американских спецслужб

Jenže, ruská FSB tuto špionáž pro NATO a potažmo CIA nepovažuje přímo za práci českých tajných služeb, ale iniciátorem jsou Američané. Podle ruské FSB tuto práci provedli собачки американских спецслужб, tedy psíci amerických tajných služeb, kteří aportovali páníčkovi kost, kterou jim hodil ruský špion. Tento výrok, který dnes zazněl na ruské televizi ze strany mluvčí FSB, pouze dokresluje ruský a pohrdavý pohled na podivnou a nevlasteneckou činnost českých tajných služeb v Rusku.

Je to naprosto jasný znak pohrdání takovou činností, protože české tajné služby tyto informace nesbírají na obranu své země nebo primárně pro své potřeby, ale na zakázku páníčka ve Washingtonu, tedy jako “psíci” amerických tajných služeb. Rusko tímto krokem pouze ukazuje českým občanům činnost české špionáže v Ruské federaci. Je to vzkaz českým občanům, aby se podívali, jak funguje české zpravodajství v cizině. Není to sběr informací pro potřeby obrany ČR, ale sběr informací pro potřeby NATO a americké CIA.

Ivan Safronov v budově soudu.

Všimněte si, že dosud se nikdo neozval z českých politiků s námitkou a dotazem, jak je možné, že česká rozvědka provádí v Rusku operativní činnost v úkolovém zadání jiné tajné služby? Ivan Safronov musel být vytipován a naverbován pro spolupráci, zřejmě to ani nedalo moc práce, protože novináři si rádi hrají na agenty a spolupracovníky tajných služeb, takže po zaháčkování začal české vojenské rozvědce předávat informace, které podle všeho byly prakticky bezcenné, protože dopravní listy a zásilky z Ruska do jakékoliv jiné země nejsou tím, co by se dalo označit za přísně střežené tajemství, které se nesmí nikdo prozradit, ale nebezpečí spočívá v jiné rovině, že takovýto špion se nemusí hned okamžitě dostat k citlivým informacím, které mají velkou hodnotu, ale může se k nim dostat postupně a za nějaký čas v rámci svého kariérního růstu.

Safronov byla nula, která se ale dostala do těsné blízkosti šéfa ruské kosmické a raketové agentury

A přesně k tomu došlo u Ivana Safronova, který z pozice pisálka pro Vedomosti v polovině května povýšil na poradce jednoho z největších kádrů v Rusku, Dmitrije Rogozina, šéfa ruského kosmického programu a agentury Roskosmos, která úzce spolupracuje s ruskou armádou na vývoji raketových motorů, řízených střel, raket a navigačních systémů. A to si dovedete představit, jak najednou a rázem se takový člověk jako Ivan Safronov stane cenným assetem pro cizí tajnou službu

Proto pozor, nemyslete si, že nula povýšená na první, je pořád nulou. Ve špionáži platí, že špionážní asset zraje jako víno. Dnes je to nula v nějakém okrajovém plátku, za pár let poradce vysokého politika nebo šéfa pro raketový a kosmický program. Odhalení Safronova je proto pro české Vojenské zpravodajství a pro CIA velkou a citelnou ránou. Dostat do blízkosti Dmitrije Rogozina někoho jiného a dalšího, to bude už velmi těžké pro západní rozvědky.

Ivan Safronov v lednu 2016 v kanceláři listu Kommersant

Dalším zásadním poznatkem je informace FSB, že Ivan Safronov předával českému VZ informace ze zištných důvodů, tedy lidově řečeno za to dostal zaplaceno. Nejedná se tedy o ideologického špiona, který by nenáviděl Rusko a dobrovolně a z přesvědčení by mu škodil, ovšem u těchto novinářů se to vlastně nikdy nevylučuje. Poskytnou informace tak jako tak, ale když dostanou za to zaplaceno, více je to motivuje. Není to tedy možné vysvětlovat tak, že když je to zaplacené, tak v tom není vlastní přesvědčení, které člověka motivuje k předávání informací cizí tajné službě.

Největší absurdita je v tom, že česká havlistická média neustále řvou, kolik je v ČR ruských špionů, kolik jich je na ruském velvyslanectví v Praze, ale nakonec je to špion v Roskosmosu, který je odhalen při vynášení informací pro české tajné služby. A tyto služby to ani nedělají pro sebe, protože s nasbíranými materiály z Ruska běží do Bruselu a v centrále NATO je předávají styčnému přidělenci americké CIA.

České tajné služby v Rusku dodnes čerpají z kontaktů a kádrových rezerv z dob předlistopadové VKR

Kdyby to nebylo smutné a tragické, bylo by to k smíchu, jenže není. České tajné služby díky slovanskému původu mají v Rusku daleko větší špionážní možnosti než anglosaské tajné služby, je to dáno mentální i jazykovou bariérou mezi západní a ruskou kulturou, takže CIA se obrací na české tajné služby, aby prováděly v Rusku špionážní činnost zprostředkovaně pro CIA. Historicky je stále totiž možné čerpat z kádrových rezerv předlistopadové VKR, která měla úzké vazby na KGB a některé kontakty a kádrové rezervy stále zůstávají k dispozici, takže Američané se toho snaží využít ke sběru informací a vytěžování osob v Rusku na zajímavých pozicích.

Ivan Safronov před dodávkou FSB

Primárně jde o činnost v tzv. úkolu cizího rozpracování, takže českou tajnou službu nasbírané materiály nezajímají, pouze je předávají zadavateli rozpracování. A tato kauza odhalila, že tyto informace končí v centrále NATO v Bruselu u přidělence americké CIA, takže to znamená, že to ani není v konečném důsledku sběr pro potřeby NATO, ale pouze pro účely CIA. Tato kauza pouze znovu potvrdila informace Aeronetu, který už několik let varuje před tím, jakým způsobem jsou české tajné služby pod vlivem americké CIA, a že ve skutečnosti veškerá česká výzvědná činnost probíhá v zaúkolováni amerických tajných služeb.

Česku hrozí z Bruselu demografické vyhlazení našeho národa migrací, ale české tajné služby v Rusku sbírají svodky jako “psíci” pro americkou CIA

Nelze se proto divit, že česká zahraniční politika ochotně kopíruje americkou protiruskou politiku, kopíruje protiruské sankce, protiruské provokace, ať už je to Now We Choke provokace (Novičok) se Sergejem Skripalem, nebo Ricinová aféra s ukrytými pražskými starosty, kteří se bojí o život před vraždícím ruským diplomatem s kufříkem plným jedu. Všechny tyto operace vznikly v Langley ve Virginii pod křídly CIA, přičemž britská MI5 a česká BIS byly pouze dodavateli těchto dvou zpackaných zpravodajských provokací.

Ivan Safronov u soudu při rozhovoru s obhájcem

České republice přitom největší hrozba hrozí z Bruselu, z chystaného povinného přerozdělování migrantů v ČR, a to i proti vůli českého obyvatelstva. A v této věci se české tajné služby nijak neangažují. Takže, zatímco se média budou zabývat ricinem a ruským odhalením špiona donášejícího českým tajným službám, v Berlíně se bude chystat finální plán na povinné přerozdělování migrační zátěže. Obrana a ochrana národa už spočívá jen na bedrech alternativy a rodin českých vlastenců. Na policii, armádu a už ani na tajné služby se nelze spoléhat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář